“A” tým poprvé doma ztratil, s Bystřicí pouze remizoval 1:1

“A” tým Slovanu Rosice přišel v sobotu s Bysrřicí nad Pernštejnem o svoji sedm měsíců trvající vítěznou domácí sérii, která čítala úctyhodných 12 výher v řadě. Domácí šli sice zásluhou kanonýra Malaty v prvním poločase do vedení, hosté ale ve druhé půli srovanli Padrtkou a odvezli si tak bod za remízu 1:1.

FC Slovan Rosice – SK Bystřice n/P      1:1 (1:0)

Branky: 25. Malata – 69. Padrtka

ŽK: 61. Šíp, 70. Malata, 79. Kugler, 86. Havlásek – 66. Blaha, 76. Padrtka

Rozhodčí: Jahoda – Pfeifer, Nejedlý

Diváci: 160

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Havlásek, Drbal, Kršák – Kugler, Šíp – Černý, Novotný (65. Kratochvíl), Vaněk (83. Foral) – Malata (K)

Bystřice: Svoboda F. – Blaha, Šponar, Sklenář Z., Mitáš – Zbytovský (K) – Čech (86. Svoboda M.), Padrtka, Malý, Adamec (91. Horák) – Sklenář R. (89. Mezník)

V dnešním 12. kole soutěže postihla domácí celek první ztráta bodů v domácím prostředí. Stalo se tak v oboustranně útočném utkání, ve kterém si obě mužstva vypracovala několik šancí a obě mohla odejít s plným bodovým ziskem. Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří od 25´ vedli po brance Malaty. Nepřidali však pojistku další branky, a tak hosté díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase, především v závěrečné půlhodině, zaslouženě vyrovnali a odvážejí si bod za vcelku spravedlivou remízu.

Již v 6´ odcentroval od levé čáry domácí Černý a nabíhající Malata nedosáhl na míč padající k zadní tyči. V 8´ rozehrál od půlící čáry přímý kop domácí Drbal, proti míči vybíhající brankář F. Svoboda uklouzl a nikým netečovaný míč prolétl těsně vedle prázdné branky. V 10´ pronikl podél levé čáry Vaněk, přihrál před 16 Šípovi, jehož střela bez přípravy těsně minula břevno. Hosté se k první šanci dostali v 15´, kdy po domácí obranou špatně odvráceném centru střílel z levé strany 16 Adamec a míč se nad pravým horním rohem otřel o břevno branky. Ve 23´ vyzkoušel pozornost Zádrapy překvapivou střelou z 30 m hostující Malý. Brankář jeho střelu pouze vyrazil před dobíhajícího Čecha, jeho dorážku z 10 m však stačil zablokovat. Ve 25´ našel Šíp přesnou přihrávkou Malatu pohybujícího se mezi stopery, ten se přes ně uvolnil a z hranice 16 prostřelil F. Svobodu – 1:0. Ve 38´ po přímém kopu hostí z půlící čáry propadl v domácí 16 míč k bystřickému Šponarovi, který z 8 m zamířil nad branku. Po následném rozehrání od branky pronikl k 16 hostí Černý, přihrál zpět Novotnému, který neprostřelil hráče před sebou a míč skončil pouze v rohu.

V úvodu 2. poločasu měli opět několik šancí domácí. V 50´ po rohu Šípa z pravé strany nedoskočil na míč u zadní tyče volný Novotný. V 55´ vystihl na hranici 16 rozehrávku dnes poměrně často chybujícího brankáře F. Svobody Černý, vybojovaný míč si však nestačil zpracovat a zakončit akci střelou. V 57´ pronikl z levé strany do 16 hostí Novotný, místo přihrávky na nabíhající spoluhráče však slibnou akci zakončil sám slabou střelou z úhlu přímo do rukou brankáře. V této části utkání  domácí značně polevili, stáhli se před vlastní 16 a přenechali veškerou aktivitu hostům. V 59´ po chybě domácího Havláska střílel z hranice 16 Malý a míč těsně minul pravou tyč. V 62´ napodobil akci Novotného z 57´ Černý a po průniku z levé strany do 16 opět místo přihrávky zakončil slabou střelou do rukou brankáře. Vyrovnání se hosté dočkali v 69´. Po krátkém obléhání 16 domácích vystřelil z její hranice Padrtka, míč prolétl skrumáží hráčů i pod skákajícím Zádrapou a skončil v síti – 1:1. Ještě v 83´ po rychlé kombinaci hostů před 16 Slovanu střílel z její hranice Čech těsně vedle levé tyče. V závěru utkání se domácí snažili strnout vítězství na svoji stranu, z náporu však vytěžili pouze několik rohů. Po jednom z nich ještě Malata z otočky přestřelil branku Bystřice.

V příštím kole zajíždí Slovan na půdu lídra tabulky FK Hodonín. Utkání se hraje v sobotu od 14:00.

12kolo pozvanka titulka

Kategorie: A tým