Áčko podruhé v přípravě prohrálo, tentokrát s Tišnovem 3:4

Ve čtvrtém přípravném utkání podlehli fotbalisté “A” týmu Slovanu podzimnímu vicemistrovi krajského přeboru AFK Tišnov 3:4. Rosickým nevyšel první poločas, který prohráli 0:2, a tak ani zlepšený výkon v poločase druhém na víc než těsnou prohru nestačil.

FC Slovan Rosice – AFK Tišnov      3:4 (0:2)

Branky: 71. Kratochvíl, 77. Drbal, 84. Malata – 4. Kuldan, 26. Zdražil, 66. (PK) a 72. Sodomka

Rozhodčí: Chabiča – Vrbka, Chorvat

Rosice: Zádrapa (67. Balčirák) – Malík, Havlásek, Drbal, Vítámvás – Kugler, Šíp (57. Selinger) – Foral (30. Michna (71. Foral)), Selinger (30. Strnad), Vaněk (46. Kratochvíl) – Malata

Tišnov: Dang – Bubeníček, Huška, Sedlo, Zdražil – Babička, Krejčíř, Kuldan Schneider, Sodomka – Grůza (střídal: Pořízek)

Tišnov se ujal vedení už ve 4. minutě, kdy Schneider našel přesným centrem za obranu Kuldana, který si prvním dotekem míč zpracoval a druhým ho poslal přesně k pravé tyči Zádrapovy branky – 0:1. Slovan poprvé zahrozil v 10. minutě, kdy Malata uvolnil na levé straně Vaňka, ten však v dobré pozici přestřelil. Ve 20. minutě se ve vápně uvolnil Malata a střelou na přední tyč pořádně protáhl Danga. Do dvoubrankového vedení šel Tišnov ve 26. minutě, kdy se zblokovaná střela odrazila ke Zdražilovi a ten šikovně obstřelil Zádrapu – 0:2. Další góly ani šance už první poločas divákům nenabídl.

V 56. minutě měl na kopačce snížení Malata, který po přihrávce Michny obešel Danga, prázdnou branku ale z úhlu minul. Další velkou šanci si rosičtí vypracovali v 59. minutě, kdy Malata našel přesným centrem na malém vápně Strnada, kterého však výborným zákrokem vychytal Dang. V 65. minutě se po rohu Slovanu a rychlém brejku Tišnova vyznamenal na druhé straně i Zádrapa, který vyrazil nebezpečnou střelu Babičky. O minutu později ale Zádrapa nejprve nepřesně odkopl míč a následně fauloval ve vápně Grůzu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Sodomka0:3. Rosičtí vykřesali jiskru naděje v 71. minutě, kdy Malata našel ve vápně přesným centrem Kratochvíla, který snížil – 1:3. Minutu na to ale po akci po levé straně přidal Sodomka svoji druhou branku v utkání a vrátil Tišnovu tříbrankové vedení – 1:4. V 77. minutě předvedl pěknou individuální akci Kugler, následně přihrál za obranu Drbalovi, který se nejprve zbavil ve vápně Hušky a poté přesně obstřelil Danga – 2:4. V 84. minutě přinutil Malata k chybě jednoho z domácích obranců, připravil jej o míč a střelou ke vzdálenější tyči snížil na rozdíl jedné branky – 3:4. I přes stupňující se tlak Slovanu v závěru utkání Tišnov své vedení ubránil a po skalpech Blanska (3:2), Bystřice (6:2) a Tasovic (4:3) získal v přípravě i ten rosický.

Za týden se představí “A” tým Slovanu na půdě desátého celku MSFL HFK Třebíč. Utkání se hraje v sobotu od 10:00.