Autor vítězné branky z Brumova David Pazourek odpovídal na otázky

V Brumově po více jak deseti měsíční pauze zaviněné zraněním kolena nastoupil v základní sestavě a odměnil se vítěznou brankou. Přečtěte si rozhovor se záložníkem Slovanu Davidem Pazourkem.

David Pazourek

Datum narození: 13.3.1995
Post: Krajní zíložník
Číslo: 10
Výška: 172 cm
Váha: 66 kg
Přezdívka: Pazi
Dosavadní hráčská kariéra: TJ Sokol Radostice (2002 – 2005), FC Zbrojovka Brno (2005 – 2015), MFK Vyškov (2015), TJ Sokol Novosedly (2015 – 2016), FC Slovan Rosice (2016 – ???)

Davide, v dresu Slovanu nastupuješ už druhým rokem. Co stálo za tvým příchodem do Rosic?

Do Rosic jsem šel, protože se mi tu líbí prostředí, hodně hráčů jsem znal z předchozích působení, a když se ozval pan Čejka, nebylo co řešit.

Znal jsi některé rosické hráče nebo jsi přišel do úplně cizího prostředí?

Většinu hráčů jsem znal z působení ve Zbrojovce.

V loňské zimní přípravě a v úvodních utkáních mistrovského jara jsi ve 13 zápasech zaznamenal dohromady 7 branek (4 + 3). Jsi gólový hráč?

Mám rád útočný styl a od ofenzivního záložníka se góly a nahrávky očekávají.

V osmém jarním kole (8.5.) na hřišti Žďáru nad Sázavou sis vážně poranil koleno. Popiš nám co přesně se stalo?

V souboji o míč mi protihráč narazil do kolena stojné nohy. V tom okamžiku jsem tušil, že je zle. Vyšetření ukázalo, že mám přetržený přední zkřížený vaz.

Následovala víc než devět měsíců trvající rekonvalescence. Jak probíhala a jak jsi tohle těžké období zvládal?

Začátek byl velice těžký. Absolvoval jsem dvě operace u MUDr. Urbáška a pak jsem půl roku chodil na rehabilitace k Ivanu Jánskému. Tímto bych chtěl oběma zmíněným velice poděkovat. V nejtěžších chvílích mě podpořila moje přítelkyně a rodina. Postupně se můj stav zlepšil, mohl jsem začít běhat a chodit do posilovny. Dnes už je noha v pořádku a jsem velice rád, že toto období je za mnou.

V únorovém přípravném utkání A týmu v Třebíči jsi se opět dostal na hřiště. Těšil ses na návrat?

Na návrat jsem se těšil strašně moc, protože takovou dobu bez fotbalu jsem si nedovedl ani představit.

Do úvodního mistrovského utkání s Holešovem (0:0) jsi zasáhl jako střídající hráč, zatímco v Brumově už jsi nastoupil v základní sestavě. Věřil si, že se do ní vrátíš tak brzy?

Popravdě, že se vrátím tak brzy, jsem nevěřil. Ale jsem za to velice rád, že mi trenér dal důvěru.

V 19. minutě jsi v Brumově vstřelil první a vítěznou branku Slovanu. Popiš nám své pocity…

Pocity mám výborné. Peca mě krásně nahrál a jsem rád, že se mi to podařilo trefit. Hlavně jsem šťastný, že se vyhrálo a mohl jsem pomoct klukům opět na hřišti.

Jak silný je současný kádr Slovanu a jaké má tým na jaře ambice?

Kádr v Rosicích je kvalitní. K tomu máme výborné trenéry. Věřím, že se ještě popereme o postup do MSFL.

V sobotu nás čeká derby s Tasovicemi. Jak se na zápas těšíš a co od něj očekáváš?

Na zápas se velice těším a doufám, že předvedeme kvalitní fotbal a tři body zůstanou doma.