Na půdě posledního Pelhřimova zvítězilo áčko 2:0

Fotbalisté Slovanu potvrdili v Pelhřimově roli favorita a vyhráli 2:0. O svém vítězství rozhodli rosičtí v prvním poločase, ve kterém se po brankách Novotného a Selingera dostali do dvoubrankového vedení.

FK Pelhřimov – FC Slovan Rosice      0:2 (0:2)

Branky: 7. Novotný, 45. Selinger

ŽK: 88. Bartoň – 67. Kratochvíl

Rozhodčí: Rosický – Hlubinka, Lenfeld

Diváci: 175

Pelhřimov: Matiášek – Chadim, Pícha (46. Bartoň), Vacek, Homolka (K) – Poul V., Hanousek, Kmoch – Mazač (62. Mazanec), Obranec, Rážek (75. Horký)

Rosice: Zádrapa – Vítámvás (26. Pazourek), Havlásek (K), Drbal, Kršák – Kugler, Šíp – Michna (87. Strnad), Selinger, Vaněk – Novotný (56. Kratochvíl)

V 6. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal míč na pravou stranu k Michnovi, který poslal do vápna domácích přesný centr a Novotný otevřel hlavou skóre utkání – 0:1. V 11. minutě znovu odcentroval Michna z pravé strany, Vaňkova hlavička ale skončila nad. Ve 20. minutě se po zmatcích v domácí obraně dostal míč k osamocenému Novotnému, který z dobré pozice přestřelil Matiáškovu branku. Ve 26. minutě se Selinger řítil sám na Matiáška, jeho lob z 20 metrů ale skončil mimo tři tyče. Pelhřimov poprvé zahrozil až ve 35. minutě, kdy Mazač postupoval z pravé strany na Zádrapu a jeho křižná střela prolétla kousek kolem levé tyče. V poslední minutě první půle se nadechl k velkému sólu Selinger, před šestnáctkou si vyměnil míč s Pazourkem, ve vápně se šikovně zbavil jednoho z domácích obránců a šajtlí obstřelil Matiáška – 0:2.

Po změně stran nenavázali rosičtí na svůj výkon z prvního poločasu a domácí několikrát ohrozili branku Slovanu. Ve 46. minutě vybojoval Rážek v rohu velkého vápna míč, přihrál před branku, kde Drbal obětavým zákrokem zábranil domácím ve skórování. V 51. minutě napřáhl z dálky střídající Bartoň a jeho skákavá střela orazítkovala tyč Zádrapovy branky. V 59. minutě zahrával Rážek přímý volný kop z dobré pozice, míč se odrazil od noh jednoho z rosických hráčů a Zádrapa musel vytáhnout pohotový zákrok, kterým vyrazil míč na roh. Poslední velkou šanci ke snížení si domácí vypracovali v 65. minutě, kdy se Mazanec dostal středem hřiště až před Zádrapu, ten však včasným vyběhnutím jeho šanci zneškodnil. V 71. minutě se Selinger prokličkoval až do vápna Pelhřimova, jeho střela z úhlu ale mířila nad. Pojistku mohli rosičtí přidal v 77. minutě, kdy Selinger vyslal do úniku Kratochvíla, ten obešel obránce, ve skórování mu ale zabránil Matiáškův výborný zákrok. Ve zbytku utkání už si žádný z týmů vyloženou šanci nevypracoval a Slovan tak získal tři body za výhru 2:0.

Již ve středu (10.5.) budeme hostit druhý tým tabulky ČSK Uherský Brod. Utkání se hraje od 17:00.