Mladší přípravka “A” získala na Slovan Cupu bramborové medaile

V sobotu 20. května hostil stadion Slovanu 5. ročník turnaje Slovan Cup, určeného pro kategorii mladších přípravek. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 týmů z širokého okolí – FC Slovan Rosice, TJ Sokol Pohořelice, SK Olympia Ráječko, 1.FKD Nikolčice, FK Hodonín, TJ Tatran Kohoutovice, Fotbalová školička, FC Soběšice, SK Šlapanice, FŠ Třebíč, FKM Kahan, SK Říčany, FC Svratka Brno U9 a FC Svratka Brno U8.

Turnaj byl rozlosován do dvou 7-členných skupin, kde se týmy utkaly každý s každým. Poté následovaly zápasy o umístění. Naše mladší přípravka “A” skončila ve své skupině s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky (skóre 24:19) na druhém místě a čekalo na ni utkání o bronz. V něm však rosičtí nestačili na FŠ Třebíč a tak obsadili velmi pěkné 4. místo.

Vítězem turnaje se stal FK Hodonín, který ve finále porazil FKM Kahan. Na třetím místě se umístila již zmíněná FŠ Třebíč. Nejlepším hráčem celého turnaje byl zvolen Oliver Mlýnek z Hodonína, nejlepším brankářem vyhlásili pořadatelé Adama Eschlera z Kahanu a nejlepším střelcem se stal Vítek Kučera z Třebíče.

Poprvé byli letos vyhlášeni i nejužitečnější hráči jednotlivých týmů: Jakub Řezníček (FC Slovan Rosice), Markus Boudný (TJ Sokol Pohořelice), Daniel Kubík (SK Olympia Ráječko), Kamil Huňař (1.FKD Nikolčice), Marek Dědák (FK Hodonín), Daniel Zpěvák (TJ Tatran Kohoutovice), Matěj Oškrdal (Fotbalová školička), Anna Jelínková (FC Soběšice), Jan Kubát (SK Šlapanice), Matyáš Tomek (FŠ Třebíč), Alexandr Horký (FKM Kahan), Ondřej Klika (SK Říčany), Petr Foltas (FC Svratka Brno U9), Denis Mareš (FC Svratka Brno U8).

Utkání Slovanu Rosice – základní skupina:

Slovan Rosice – Tatran Kohoutovice      3:2 (Nevřivý, Řezníček, vlastní)
Slovan Rosice – FK Hodonín      3:7 (Řezníček 2, Živný)
Slovan Rosice – SK Říčany      6:4 (Řezníček 3, Živný 2, Nevřivý)
Slovan Rosice – 1.FKD Nikolčice      2:2 (Živný, Řezníček)
Slovan Rosice – FC Svratka Brno U8      5:1 (Nevřivý 2, Řezníček 2, Živný)
Slovan Rosice – SK Olympia Ráječko      5:3 (Řezníček, Kapoun, Mezník, Nevřivý, Živný)

Utkání o 3. – 4. místo:

Slovan Rosice – FŠ Třebíč      1:12 (Řezníček)

Konečné pořadí týmů:

1. FK Hohonín
2. FKM Kahan