Stadion Slovanu hostil 6. ročník turnaje O pohár města Rosice

V sobotu 17. června se na stadionu Slovanu uskutečnil 6. ročník turnaje O pohár města Rosice, určeného pro kategorii starších přípravek. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů z celého Jihomoravského kraje – FC Slovan Rosice A, FC Slovan Rosice B, FC Ivančice, TJ Sokol Novosedly, FK Blansko, FC Zbrojovka Brno A, FC Zbrojovka Brno B, FC Svratka Brno, TJ Sokol Pohořelice, FC Medlánky, RAFK Rajhrad, TJ Tatran Kohoutovice, FKM Kahan, AFK Tišnov, FC Sparta Brno a TJ Sokol Velké Hostěrádky.

Turnaj byl rozlosován do čtyř základních 4-členných skupin, kde se týmy utkaly každý s každým. Poté následovaly čtyři nadstavbové 4-členné skupiny, ve kterých se hrálo opět systémem každý s každým. Na závěr dne pak přišly na řadu zápasy o konečné umístění. Naše starší přípravka A skončila v základní skupině na 3. místě (1-0-2), v nadstavbové skupině na 4. místě (0-0-3), a tak ji čekal boj o 15. – 16. místo. V něm naši kluci deklasovali Velké Hostěrádky 9:1 a obsadili tak konečné 15. místo. Starší přípravka B se v základní skupině umístila stejně jako áčko na 3. pozici (1-0-2), třetí skončila i v nadstavbové skupině (1-0-2) a v utkání o umístění porazila Pohořelice 4:1, čímž získala 13. místo.

Vítězem turnaje se stal Sokol Novosedly, který ve finále porazil FKM Kahan. Na třetím místě se umístil RAFK Rajhrad. Nejlepším hráčem celého turnaje byl zvolen Ondřej Kunc z Novosedel, nejlepším brankářem vyhlásili pořadatelé Natana Doubka ze Zbrojovky Brno a nejlepším střelcem se stal rosický Daniel Košec.

Zápasy Slovanu Rosice – základní skupiny:

Slovan Rosice A – Tatran Kohoutovice      1:4
Slovan Rosice B – FC Ivančice      0:4
Slovan Rosice A – FK Blansko      2:4
Slovan Rosice B – Sokol Pohořelice      2:1
Slovan Rosice A – Sokol Velké Hostěrádky      4:0
Slovan Rosice B – FC Svratka Brno      2:4

Zápasy Slovanu Rosice – nadstavbové skupiny:

Slovan Rosice A – FC Medlánky      0:5

14. TJ Sokol Pohořelice
15. FC Slovan Rosice A
16. TJ Sokol Velké Hostěrádky