V Šumperku branka nepadla, áčko získalo bod za remízu 0:0

I druhý zápas “A” týmu Slovanu v nové sezóně Fortuna Moravskoslezské divize D skončil dělbou bodů. Bojovné utkání na půdě Šumperku nepostrádalo tempo, branky se však diváci nedočkali.

FK Šumperk – FC Slovan Rosice      0:0

ŽK: Bernard – Šíp, Selinger

Rozhodčí: Grečmal – Kulička, Malčánek

Diváci: 160

Šumperk: Kreizl – Jurásek (46. Kotzmann), Smrž, Španihel, Olejník – Podhorný (76. Rýznar), Bernard, Ševčík (63. Dostál), Horák (K) – Rozsíval, Nimrichtr

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Havlásek (K), Buršík, Šíp – Kugler, Selinger – Černý, Vaněk, Pazourek (77. Moučka) – Přichystal (81. Ullmann)

Úvodní minuty utkání nenaznačily, že by v něm neměla padnout žádná branka. Už ve 3. minutě odcentroval z pravé strany Černý a Pazourek hlavičkoval v dobré pozici nad. O dvě minuty později zkopírovali stejnou akci i domácí, Jurásek poslal zprava centr do vápna Slovanu a Nimrichtrova střela o metr přeletěla Zádrapovu branku. Ve 13. minutě se činil domácí brankář Kreizl, který konečky prstů vytěsnil Vaňkovu střelu z hranice velkého vápna na roh. Domácí odpověděli ve 25. minutě, když odražený míč napálil pohotově Rozsíval, rosickou branku však netrefil. Největší příležitost utkání si Šumperk vypracoval po půlhodině hry, kdy se Nimrichtr probil po pravé straně až před Zádrapu, ten jeho střelu ale vynikajícím zákrokem vyrazil.

Ihned po změně stran se v dobré pozici ocitl Černý, svoji hlavičku po centru Pazourka ale nasměroval vedle pravé tyče. V 50. minutě našel Selinger dlouhým pasem za obranu Pazourka, ten přihrál pod sebe na nabíhajícího Šípa, jeho tečovaná střela ale mířila pouze do rukavic Kreizla. Slovan byl nejblíže ke vstřelení gólu v 68. minutě, kdy Selinger prodloužil hlavou míč na Přichystala, ten však ve stoprocentní pozici o metr minul pravou tyč domácí svatyně. Domácí ve druhém poločase hrozili převážně ze standartních situací a když se nedokázali prosadil ani po sérii tří rohů v nastaveném čase, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Příští sobotu se “A” tým poprvé představí na vlastním stadionu, když od 16:30 bude hostit TJ Sokol Tasovice.

Kategorie: A tým