Utkání “A” týmu ve Staré Říši skončilo třetí venkovní remízou

Smolné utkání odehráli fotbalisté rosického Slovanu, kteří v zápase 4. kola remizovali na půdě Staré Říše 1:1. Rosičtí šli díky Přichystalovi brzy do vedení, několikrát mohli přidat pojistku, v nastavení druhé půle ale neuhlídali standartní situaci domácích, po které Plichta rozhodl o dělbě bodů.

FSC Stará Říše – FC Slovan Rosice      1:1 (0:1)

Branky: 90+1. Plichta – 13. Přichystal

ŽK: Ujčík, Severa, Hekerle, Heide – Vítámvás, Šíp

ČK: Havlásek (mimo hřiště)

Rozhodčí: Rosický – Nejedlý, Voneš

Diváci: 102

Stará Říše: Jícha (K) – Heide, Šmíd (68. Bastl), Príborský, Ujčík (46. Chlumský) – Plichta, Kelbler, Hekerle, Smejkal, Severa – Vacek

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Havlásek (K), Buršík, Šíp – Kugler, Selinger – Černý, Vaněk (78. Novotný), Pazourek (62. Moučka) – Přichystal (90. Kršák)

Do první šance zápasu se dostali v 8. mimutě domácí, když po standartní situaci zakončoval hlavou Šmíd těsně vedle. Ve 13. minutě odcentroval zpravé strany Černý, Pazourek zpětnou hlavičkou našel Přichystala a ten hlavou otevřel skóre utkání – 0:1. O dvě minuty později pálil nebezpečně z hranice šestnáctky Plichta, jeho střela z otočky o kousek minula pravou tyč Zádrapovy branky. Rosičtí mohli navýšit své vedení v 18. minutě, kdy se po chybě jednoho z domácích obránců řítil sám na Jíchu Černý, domácí brankář jeho zakončení ale vytěsnil na roh. Ve zbytku prvního poločasu už si žádný z týmů i díky těžkému terénu vážnější příležitost ke skórování nevypracoval.

Blízko k vyrovnání byli domácí v 53. minutě, kdy z bezprostřední blízkosti zakončoval střídající Chlumský, Zádrapa však jeho střelu vynikajícím zákrokem zneškodnil. Dvě minuty na to se opět činil rosický brankář, který včasným vyběhnutím zmenšil úhel Vackovi, jenž následně střílel pouze do jeho noh. V 58. minutě dolétl dlouhý Šípův aut až Přichystalovi, který z hranice šestnáctky pálil nad. V 75. minutě napřáhl z 25 metrů Selinger, i on však domácí branku přestřelil. V poslední pětiminutovce mohli rosičtí několikrát přidat pojistku. Nejblíže k ní byl v 87. minutě Přichystal, který po přihrávce Novotného trefil pouze domácího Jíchu. V poslední minutě řádné hrací doby se pak sám před domácím brankářem ocitl po Selingerově akci i Novotný, Jícha se však opět činil a střelu rosického záložníka vytěsnil na roh. V nastaveném času pak udeřilo na druhé straně. Přetažený přímý volný kop vrátil jeden z domácích hráčů na malé vápno, odkud míč do brány dorazil Plichta1:1.

V sobotu se teprve podruhé v sezóně představí rosičtí fotbalisté na domácím stadionu, když budou hostit Velkou Bíteš. Výkop derby je v 16:00.

About