Jak se na podzim dařilo mládežnickým týmům Slovanu

Celkem 9 mládežnických družstev reprezentovalo v podzimní části sezóny 2017/18 náš klub v soutěžích řízených Fotbalovou asociací České republiky. Níže přinášíme podrobné informace o výsledcích, hráčských statistikách a umístění jednotlivých týmů ve svých soutěžích.

Starší dorost

Starší dorostenci zahájili svoji pátou sezónu v krajském přeboru velmi dobře a po úvodních sedmi kolech se s bilancí šesti výher a jedné porážky nacházeli na špici tabulky. Ve druhé polovině podzimní sezóny však přišli těžší soupeři a s nimi i výsledkový propad. Přesto lze hodnotit podzimní účinkování staršího dorostu za povedené, protože s ziskem 23 bodů (7-2-4) při aktivním skóre 34:18 přezimují na 6. místě. Ve 13 odehraných utkáních nastoupilo za starší dorost celkem 22 hráčů. Plnou porci zápasů na podzim odehrála čtveřice Matrin Bílek, Alois Liška, Roman Prax a Dominik Dutka, který se spolu s Ondřejem Havlínem stal nejlepším střelcem týmu, když oba zaznamenali shodně 7 přesných zásahů.

Podrobné informace ze všech utkání naleznete zde, osobní statistiky hráčů zde a tabulku zde

Mladší dorost

Mladší dorostenci měli rozjezd o něco pomalejší, postupem času ale k dobrým výkonům přidali i výsledky a několikrát během podzimu uštědřili svým soupeřům vysoké porážky. Po 13 odehraných kolech mají mladší dorostenci totožnou bilanci jako dorostenci starší (7-2-4), to vše při skóre 56:25 a v tabulce krajského přeboru jim patří pěkné 7. místo. Celkem za tým na podzim nastoupilo 18 hráčů a pětice z nich pak zasáhla do každého utkání – Štěpán Pospíšil, Tomáš Kratochvíl, David Šandera, Patrik Šlechtický a Pavel Král. Nejlepšími střelci týmu se s 16 brankami stali Daniel Vaverka a Miroslav Kozel, kteří se nachází na děleném 4. a 5. místě mezi nejlepšími střelci celé soutěže.

Informace z jednotlich utkání si můžete prohlédnout zde, hráčské statistiky zde a tabulku zde

Starší žáci

Po letním postupu starších žáků do krajského přeboru čeká naše kluky nelehký úkol – získat v premiérové sezóně dostatečný počet bodů, který zajistí žákovským týmům setrvání v této kvalitní soutěži. V úvodních čtyřech podzimních kolech nezískali sice rosičtí ani bod, v tom pátém ale poprvé zvítězili a svoji bodovou sbírku do konce podzimu rozšířili na 10 bodů (3-1-7) při skóre 36:46, za což jim v tabulce patří solidní 10. příčka. V dresu starších žáků nastoupilo v 11 podzimních utkáních celkem 19 hráčů. Nejlepším střelcem týmu se stal Tadeáš Mutina, který vstřelil 10 branek (celkově 9. místo). O tři góly méně pak zaznamenal Jan Vlček (celkově 14. místo).

Podrobnosti ze všech utkání starších žáků jsou zde, tabulka zde

Mladší žáci

Mladší žáci ve své premiérové sezóně v krajském přeboru svádějí souboje s nejlepšími celky Jihomoravského kraje a tomu většinou odpovídají i výsledky jejich utkání. Z 11 odehraných zápasů získali naši kluci pouhé dva body a se záporným skóre 14:76 se nachází na posledním 12. místě tabulky. Vyhlídkou na lepší jarní polovinu soutěže jsou dvě remízová utkání z posledních tří kol, ve kterých rosičtí sahali po vítězství. Na podzim nastoupilo za mladší žáky celkem 20 hráčů, z nichž nejlepšími střelci se s 4 góly stali Filip Liška a Ondřej Masný.

Informace z mistrovských utkání mladších žáků naleznete zde, tabulku zde

Starší přípravka “A”

Starší přípravka “A” je co do počtu výher nejúspěšnějším týmem Slovanu. Z 11 odehraných podzimních utkání hned devětkrát zvítězila a pouze dvakrát poznala hořkost porážky. V pomyslné tabulce (oficiální tabulky u přípravek nevychází) se tak po podzimu nachází na 2. místě okresního přeboru. Konta soupeřů zatížili kluci z nejstarší přípravky celkem 127 brankami oproti 55 obdrženým. Nejvíce branek v našem týmu zaznamenal Matyáš Mutina, který se trefil celkem 38 krát. To z něj zároveň dělá i nejlepšího kanonýra celé soutěže. Druhým nejlepším střelcem týmu (celkově 4. místo) je pak s 30 góly Albert Mezník.

Pro více informací z mistrovských utkání klikněte zde, tabulku střelců najdete zde

Starší přípravka “B”

Rovněž starší přípravka “B” patří mezi nejlepší týmy celé okresní soutěže, přestože často naši kluci nastupují proti starším protihráčům. V 8 odehraných utkáních si připsali 5 výher, jednu remízu a 2 porážky. Dohromady nastříleli rosičtí 56 branek a inkasovali jich 35. Nejlepším střelcem týmu se s 16 góly stal Patrik Pliska (celkově 7. místo), 10 branek pak vstřelili Ivan Živný a Samuel Salava (celkově 19.-24. místo).

Podrobnosti ze všech utkání naleznete zde, tabulku střelců zde

Mladší přípravka “A”

Mladší přípravka „A“ na podzim výsledkově příliš úspěšná nebyla, přesto však došlo v její hře k velkému zlepšení. Z celkových 10 odehraných kol zaznamenala 2 vítězství a 8 porážek, to vše při záporném skóre 69:190. Nejvíce branek nastřílel David Krejčí, který se trefil 23 krát (celkově 17. místo). Druhým nejlepším střelcem týmu byl s 11 brankami Jan Mezník.

Informace z utkání mladší přípravky “A” jsou zde, tabulka střelců zde

Mladší přípravka “B”

Mladší přípravka „B“ patří ve své soutěži mezi věkově nejmladší týmy a tomu odpovídají i její výsledky. Na podzim odehrála nejmladší přípravka Slovanu celkem 8 utkání, ve kterých jednou zvítězila a sedmkrát prohrála. Konta soupeřů zatížila 20 brankami, sama inkasovala 96 branek. Nejlepšími střelci týmu jsou se třemi brankami Vítězslav Hádek a Erik Škoda.

Výsledkový servis naleznete zde, tabulku střelců zde

Fotbalová školička

Zatímco u soutěží přípravek se nezveřejňují tabulky, u kluků a holek z fotbalové školičky se nezveřejňují ani výsledky – hraje se pouze pro radost. Nejmenší členové našeho klubu sehráli na podzim celkem 5 soutěžních utkání a zúčastnili se turnaje minipřípravek v Ořechově.

Podrobné informace o naší fotbalové školičce včetně informací o celoročním náboru malých fotbalistů a fotbalistek naleznete zde