“A” tým vstoupil do nového roku vítězně, v Třebíči vyhrál 5:2

V úvodním přípravném utkání zvítězil “A” tým Slovanu na půdě divizní Třebíče 5:2. První poločas sice vyhráli domácí i díky neproměňování šancí rosických 2:1, ve druhé půli ale rosičtí čtyřmi brankami zápas otočili.

HFK Třebíč – FC Slovan Rosice      2:5 (2:1)

Branky: 20. Macek, 43. Florián – 62. a 71. Drbal, 7. Pazourek, 65. Foral, 67. Přichystal

Rozhodčí: Rygl – Holík, Krejča

Třebíč: Hagara – Sáček, Pecka, Renát, Oberreiter – Macek, Novák, Maleta, Jusuf – Hronek, Florián (střídali: Uličný O., Uličný J.)

Rosice: Zádrapa (46. Balčirák) – Chlup (46. Černý), Drbal, Buršík (70. Kozel), Kršák – Strnad (46. Foral), Šíp – Vaněk (65. Moučka), Selinger (68. Strnad), Pazourek (46. Tulaydan) – Malata (46. Přichystal)

V úvodním utkání zimní přípravy nemohl trenér Michal Kugler využít služeb čtveřice zraněných hráčů Jakuba Havláska, Michala Kuglera, Jana Vítámváse a Filipa Novotného. Premiéru v dresu Slovanu si naopak odbyla trojice hráčů Jiří Tulaydan, Daniel Chlup a Miroslav Kozel. Po dlouhodobém zranění se navíc do sestavy vrátil kapitán Petr Malata.

Do první šance zápasu se dostal ve 3. minutě domácí Macek, jeho střelu z úhlu Zádrapa vytěsnil na roh. V 6. minutě pálil na druhé straně z dobré pozice Malata, jeho pokus však Hagara nohou vykopl. O minutu později postupoval Malata sám na Hagaru, přihrál míč lépe postavenému Pazourkovi a ten sřelou do odkryté branky otevřel skóre utkání – 0:1. Domácím se podařilo odpovědět ve 20. minutě, kdy centr z levé strany propadl až k Mackovi a ten s pomocí břevna srovnal – 1:1. Minutu na to mohl vrátit rosickým vedení Malata, Kršákovu přihrávku ale nedokázal usměrnit do prázdné branky. Ve 26. minutě hlavičkoval Selinger po rohu Pazourka kousek vedle pravé tyče. Ve 36. minutě odcentroval z levé strany Selinger a Kršákovu střelu z malého vápna vyrazil Hagara na roh. Domácí brankář předvedl další dobrý zákrok v 39. minutě, kdy vytěsnil Šípovu hlavičku na další roh. Neproměňování šancí se rosickým vymstilo ve 43. minutě, kdy Florián vystihl špatnou malou domů Chlupa a nadvakrát překonal Zádrapu – 2:1.

Vyrovnat mohl v 56. minutě Vaněk, kterému pod sebe hlavou přihrál Tulaydan, jeho zakončení však chyběla razance. V 62. minutě odcentroval zprava Foral a Drbal střelou z voleje nedal Hagarovi šanci – 2:2. V 65. minutě vystihl Foral špatnou rozehrávku domácího Hagary a střelou do prázdné branky otočil skóre zápasu – 2:3. O dvě minuty později se domácí brankář dopustil další chyby, kterou potrestal dotírající Přichystal2:4. Povedenou desetiminutovku Slovanu zakončil v 71. minutě centr Černého a přesná hlavička Drbala2:5. Navýšit skóre mohl v 84. minutě Přichystal, kterého šikovně za obranu vyslal Černý, Hagara ale výborným zákrokem napravil své předchozí zaváhání. V 86. minutě utekl po levé straně Tulaydan, předložil míč Foralovi, ten však v jasné pozici přestřelil.

Příští sobotu se “A” tým Slovanu představí v Blansku, kde se od 13:00 utká s účastníkem krajského přeboru Olympií Ráječko.