Na půdě vicemistra MSFL z Velkého Meziříčí zvítězilo áčko 3:2

Kvalitní a ofenzivně laděné utkání sehráli rosičtí fotbalisté proti druhému týmu MSFL z Velkého Meziříčí. Dvoubrankové poločasové vedení Slovanu dokázali domácí sice krátce po změně stran smazat, na Selingerovu branku ze závěru utkání už ale odpovědět nedokázali.

FC Velké Meziříčí – FC Slovan Rosice      2:3 (0:2)

Branky: 54. vlastní, 56. Duba – 27. (PK) Malata, 43. Pazourek, 81. Selinger

Rozhodčí: Pavlas – Myška, Pololáník

Diváků: 30

Velké Meziříčí: Kruba – Puža, Komínek, Mucha, Bouček – Berka – Dolejš, Šuta, Smejkal, Demeter – Duba (střídali: Kriegsmann, Simr, Dufek, Pokorný)

Rosice: Zádrapa (46. Balčirák) – Černý (75. Chlup), Vítámvás, Drbal, Kršák (65. Strnad) – Buršík (55. Kugler), Šíp – Vaněk, Selinger, Pazourek (55. Moučka) – Malata (65. Přichystal)

Do první šance zápasu se v 15. minutě dostal domácí Šuta, který se ocitl sám před Zádrapou, ten jej však vychytal. V 17. minutě postupoval po Selingerově přihrávce na Krubu Pazourek, tísněný jedním z domácích obránců ale zakončil nad. O dvě minuty později zkoušel lobem překvapit domácího brankáře Malata, jeho pokus skončil vedle. Domácí odpověděli ve 26. minutě, kdy se po pravé straně dostal až do šestnáctky Slovanu Dolejš, jeho střela ale postrádala razanci. O minutu později využil na druhé straně Vaněk chyby domácích, vyslal do úniku Malatu a toho ve vápně srazil domácí brankář. Z nařízené penalty nedal Malata Krubovi šanci – 0:1. Ve 43. minutě předvedli rosičtí pěknou kombinační akci na jejimž konci byla Vaňkova nezištná přihrávka Pazourkovi, který přesnou střelou k tyči zvýšil – 0:2.

Ve 49. minutě přihrál Buršík doprava Malatovi, ten se s míčem dostal až do šestnáctky, branku ale netrefil. Poté domácí přidali, z čehož pramenila kontaktní branka z 54. minuty, kdy si Dolejšův centr srazil do vlastní sítě dobíhající Buršík – 1:2. Srovnáno bylo o dvě minuty později. Dolejšovu povedenou střelu z hranice velkého vápna sice dokázal Balčirák vyrazit na roh, z něj se ale ve skrumáži nejlépe orientoval Simr, připravil míč ještě lépe postavenému Dubovi, který střílel do odkryté branky – 2:2. V 62. minutě mohli domácí dokonat obrat, Simr ovšem hlavičkoval po centru Dolejše pouze do tyče. V 64. minutě se na druhé straně ocitl po centru Moučky sám před Krubou Vaněk, domácí brankář ho však vychytal. Další velkou šanci Slovanu měl v 73. minutě Přichystal, který po rohu Kuglera hlavičkoval těsně nad. Minutu na to utekl po pravé straně Moučka, míč předložil Selingerovi, který nejprve orazítkoval břevno domácí svatyně, následně jeho dorážku vyhlavičkoval na brankové čáře Dolejš a další dorážku Přichystala zneškodnil Kruba. Kruba se činil i v 77. minutě, kdy vynikajícím zákrokem vyrazil střelu Vaňka z malého vápna. V 81. minutě se rosičtí přece jen dočkali. Moučka vyslal z vlastní poloviny do úniku Vaňka a ten svůj výborný výkon pečetil třetí asistencí, když před vybíhajícím Krubou přihrál před prázdnou branku Selingerovi2:3. V poslední šanci utkání se v 85. minutě ocitl po Moučkově přihrávce Strnad, jeho střela ale o kousek minula levou tyč.

Ve čtvrtém přípravném utkání čeká rosický Slovan další účastním MSFL SK Líšeň. Utkání se hraje v sobotu od 10:00 na VUT.