V utkání bohatém na branky remizoval “A” tým s Líšní 3:3

Čtvrté zimní přípravné utkání “A” týmu Slovanu s třetiligovou Líšní skončilo nerozhodně. Líšenští se sice dostali v prvním poločase do dvoubrankového vedení, rosičtí ale zlepšenou hrou ve druhé půli dokázali skóre zápasu srovnat na konečných 3:3.

SK Líšeň – FC Slovan Rosice      3:3 (2:0)

Branky: 25. Machálek M., 45. Malík, 84. Krška – 65. Tulaydan, 79. Černý, 87. Novotný

Rozhodčí: Sedláček – Líkař, Brezáni

Diváků: 30

Líšeň: Koutnour – Čampa, Zezula, Minárčik, Hanuš – Reteno, Malík, Minařík, Krška – Machálek M., Machálek T. (střídali: Rychetský, Bednář, Smrčka, Ovsepjan, Daněk)

Rosice: Zádrapa – Černý, Buršík, Drbal, Šíp (82. Novotný) – Kugler, Selinger (46. Vítámvás) – Moučka (46. Tulaydan), Novotný (46. Přichystal), Vaněk – Malata (60. Strnad)

V 5. minutě se Malatova sražená přihrávka dostala na malé vápno k osamocenému Moučkovi, jeho pokus přehodit Kotnoura ale skončil nad břevnem. Líšeňští vyslali první střelu na branku Slovanu v 9. minutě, kdy si Krška navedl z pravé strany míč až na šestnáctku, jeho následná střela ovšem mířila pouze do rukavic Zádrapy. Mnohem nebezpečněji pálil v 15. minutě M. Machálek, Zádrapa však dokázal konečky prstů vytěsnit jeho střelu na roh. V 18. minutě přihrál na druhé straně Malata za obranu Líšně nabíhajícímu Vaňkovi, kterého tváří v tvář vychytal Kotnour. Ve 25. minutě poslal zprava přízení centr do šestnáctky Slovanu Reteno a M. Machálek i s pomocí tyče nadvakrát překonal Zádrapu1:0. Když už se zdálo, že první půle spěje ke svému konci, udeřili líšenští podruhé. Roh Kršky sice dokázala obrana Slovanu odvrátit, vrácený míč už ovšem ne a osamocený Malík jej na zadní tyči pohotově dorazil do branky – 2:0.

V 54. minutě zahrávala Líšeň standardní situaci, po které hlavičkoval Smrčka metr vedle levé tyče. V 65. minutě našel Černý křižným pasem ve vápně líšeňských Tulaydana, který nejprve obešel jednoho z obránců a následně přesně zamířil ke vzdálenější tyči – 2:1. V 79. minutě zahrával Kugler rohový kop, který obrana Líšně odvrátila pouze na velké vápno k Černému, který povedenou střelou pod břevno nedal Rychetskému šanci – 2:2. Nerozhodný stav nevydržel příliš dlouho. V 84. minutě našel Reteno centrem na přední tyč nabíhajícího Kršku a ten lehkou tečí vrátil líšeňským vedení – 3:2. Poslední slovo ovšem patřilo rosickým, kteří zásluhou povedené Novotného střely mířící přesně k pravé tyči srovnali v 87. minutě na konečných 3:3.

Trojzápas s týmy z MSFL zakončí fotbalisté “A” týmu ve středu 28.2. ve Vyškově, kdy se od 18:00 utkají s domácím MFK.