Žákovské týmy měly smůlu, o body přišly v závěrech svých zápasů

Starší žáci Slovanu sehráli o víkendu smolné utkání, jelikož o bod za remízu přišli v poslední minutě utkání a sdruženému celku Ratíškovice/Dubňany podlehli doma 1:2. Komentář trenéra: Klukům patří za předvedený výkon pochvala, v bojovnosti, nasazení a zodpovědnosti jsme za soupeřem nezaostávali, naopak ho možná i předčili. Ovšem jak neustále opakuji v kabině, bez těchto tří vlastností fotbal na jakékoliv úrovni hrát nejde. Musíme však sportovně uznat, že soupeř byl po celý zápas fotbalovější a výhru si zasloužil. Porážka kluky o to víc zamrzí, že jsme inkasovanou branku dostali z posledního útoku hostů. Ale i takové situace fotbal přináší. Výsledek bychom nejspíš udrželi, pokud bychom hráli do posledních minut v nejsilnější možné sestavě, avšak je potřeba dát i těm mladším a momentálně méně šikovným klukům potřebnou dávku minut, abychom je u fotbalu udrželi a dále je fotbalově rozvíjeli a posouvali. Stále je potřeba myslet na to, že jde o mládežnický fotbal a výsledek není to nejdůležitější. Až tohle všichni trenéři v Česku pochopí, vrátíme se opět k fotbalové špičce.

Mladší žáci měli ve svém utkání smůlu ještě větší, když tři minuty před koncem vedli o gól. Soupeř však v závěru skóre otočil a radoval se nakonec z výhry 4:3.

Starší žáci:

FC Slovan Rosice – Ratíškovice/Dubňany      1:2 (0:1)

Branky: 41. Holešovský – 27. Ondrouch, 70. Fatěna

Sestava: Bohýl – Marek D., Hádek V., Brunclík L., Suchý, Boleslav, Holešovský, Masný, Koch, Jelen, Vladík F. (K), Petřivalský, Weber, Topor, Liška F., Brim

Mladší žáci:

FC Slovan Rosice – Ratíškovice/Dubňany      3:4 (1:1)

Branka: 26. Franěk, 35. Masný, 45. Brim – 6. a 59. Lacko, 45. Koplík, 58. Václavík

Sestava: Vladík T. – Braun, Šindler A., Klíma P., Švestka, Košec, Mahovský, Franěk, Pokorný, Jelen, Koníček, Brim, Horký Š., Masný (K), Liška F., Pavlíček