Souboj Slovanů vyzněl jednoznačně pro ten rosický, který vyhrál 5:1

Jednoznačnou výhrou skončil souboj sousedů v tabulce, když rosický Slovan porazil ten bzenecký vysoko 5:1. Na vedoucí branku domácích sice dokázali hosté bleskově odpovědět, poté už ale branky stříleli pouze rosičtí.

FC Slovan Rosice – TJ Slovan Bzenec      5:1 (3:1)

Branky: 23. a 34. Selinger, 31. Drbal, 59. Pazourek, 80. (PK) Malata – 26. Kasala

ŽK: Pazourek – Kasala

Rozhodčí: Polanský – Pospíšil P., Pospíšil M.

Diváků: 160

Rosice: Zádrapa – Černý, Havlásek, Drbal, Šíp – Kugler, Selinger (72. Přichystal) – Kršák, Novotný (60. Moučka), Pazourek (60. Vítámvás) – Malata (K)

Bzenec: Maňák – Mokrý, Vaverka, Šmahaj, Mlýnek – Jüstel, Pelikán, Košut, Hubr – Kasala (K), Šimánek

První poločas byl vyrovnaný s nebezpečnými šancemi na obou stranách, přesto skončil jasným vedením domácích. V 8´ proletěla střela Selingera z 18 m těsně nad brankou hostí. V 10´ zahrával Malata přímý kop ze 30 m, jeho tvrdá střela zamířila přesně do středu branky na Maňáka, který ji vyrazil. Ve 12´ po rychlém protiútoku hostí a zaváhání Pazourka před vlastní 16 střílel zevnitř 16 Jüstel, jeho křížnou přízemní střelu mířící k levé tyči branky Zádrapa vytáhl na roh. V 17´ po přímém kopu domácích odpustil rozhodčí brankáři hostí jasný faul na Havláska. V 19´ rozehrál ve středu hřiště akci hostí Košut, přihrál doprava na Jüstela, který našel křížnou přihrávkou přes 16 nabíhajícího Šimánka. Proti Šimánkově střele mířící do branky se však Zádrapa stačil přemístit a míč vyrazit. Ve 23´ se po rohu hostí dostali do brejku Pazourek, Selinger a Matala, zakončení Selingera a následně i Pazourka ale stačila obrana hostí zablokovat. Po následném autu z pravé strany a krátké kombinaci před 16 hostí se míč dostal k Selingerovi, který střelou zevnitř 16 poprvé překonal brankáře hostí – 1:0. Hosté zareagovali téměř okamžitě. Ve 26´ po ztrátě míče Malatou před jejich 16 podnikli rychlý protiútok vedený po pravé straně, na polovině domácích našel Jüstel centrem na levé straně nabíhajícího Kasalu, který střelou na zadní tyč vyrovnal – 1:1. Ve 31´ vybojoval ve středu hřiště v souboji s Kasalou míč Drbal a po krátkém postupu k brance hostí přesnou střelou z 28 m k pravé tyči vrátil domácím vedení – 2:1. Ve 35´ po rohu Kuglera z pravé strany hlavičkoval z prostoru penalty Drbal a z hranice brankoviště usměrnil míč patičkou do sítě Selinger3:1.

Ve druhém poločase se obraz hry mírně změnil, hosté při snaze o zkorigování hru více otevřeli a umožnili domácím podnikat rychlé protiútoky. V 56´ po přihrávce Malaty z pravé strany nedosáhl na míč před branku dobíhající Novotný. V 59´ centroval od levé čáry před 16 hostí Šíp, Malata hlavou přihrál Selingerovi, ten posunul míč doprava na Pazourka, který zevnitř 16 střelou k bližší tyči počtvrté prostřelil Maňáka – 4:1. V 62´ vyrazil z vlastní poloviny do rychlého protiútoku Malata, na hranici 16 přihrál doleva na nabíhajícího Moučku, jehož střelu mířící pod břevno Maňák vyrazil. V 79´ fauloval v 16 hostí Moučku Košut a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Malata5:1. I přes nepříznivý stav se hosté sympaticky snažili až do samého konce utkání o korekci výsledku. V 86´ po samostatné akci vedené po levé straně pronikl do 16 Rosic Kasala, domácí obranu však neprostřelil. V 89´ přihrával z levé strany před 16 domácích Jüstel, ale Šimánek z výhodné pozice zakončil slabou střelou vedle levé tyče branky.

Již ve středu 2. května zajíždějí fotbalisté “A” týmu k utkání do Havlíčkova Brodu, kde se od 17:00 utkají s domácím Slovanem.

facebook doma bzenec

Kategorie: A tým