V sobotu se na stadionu Slovanu uskutečnil 6. ročník Slovan Cupu

sobotu 19. května hostil stadion Slovanu 6. ročník turnaje Slovan Cup, určeného pro kategorii mladších přípravek. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů z širokého okolí – FC Slovan Rosice A, TJ Moravan Lednice, TJ Sokol Novosedly, FC Ivančice A, SK Olympia Ráječko, FC Čáslavice, Fotbalová škola Kuřim, FC Soběšice, FKM Kahan, SK Říčany, FC Slovan Rosice B a FC Ivančice B.

Turnaj byl rozlosován do dvou 6-členných skupin, kde se týmy utkaly každý s každým. Poté následovaly zápasy o umístění. Naše mladší přípravka “A” skončila ve své skupině stejně jako mladší přípravka “B” na posledním 6. místě a tak si spolu zahrály zápas o konečné 11. a 12. místo. V něm mělo navrch áčko, které porazilo béčko 3:0.

Vítězem turnaje se staly Novosedly, které ve finále porazily o jeden gól Kahan. Na třetím místě se umístily Ivančice. Nejlepším hráčem celého turnaje byl zvolen Martin Tvrdoň z Kahanu, nejlepším brankářem vyhlásili pořadatelé Marek Klenovec z Lednice a nejlepším střelcem se stal Viktor Doležal z Novosedel.

Při vyhlašování byli oceněni i nejužitečnější hráči jednotlivých týmů: Vítězslav Hádek (FC Slovan Rosice A), Matěj Režňák (TJ Moravan Lednice), Vojtěch Kafrda (TJ Sokol Novosedly), Jan Kudělka (FC Ivančice A), Marek Procházka (SK Olympia Ráječko), Vojta Krejcar (FC Čáslavice), Ondřej Vévoda (Fotbalová školička Kuřim), Ondřej Pelán (FC Soběšice), Dominik Čech (FKM Kahan), David Rolinek (SK Říčany), Jakub Franěk (FC Slovan Rosice B) a Jakub Ryška (FC Ivančice B).