Ze hřiště zachraňujícího se Strání veze áčko bod za remízu 1:1

Nerozhodným výsledkem 1:1 skončilo utkání “A” týmu Slovanu na půdě nováčka ze Strání. Rosičtí šli krátce po pauze do vedení díky Přichystalovi, domácí ale takřka ihned srovnali Copkem.

FC Strání – FC Slovan Rosice      1:1 (0:0)

Branky: 57. Copko – 54. Přichystal

ŽK: Pilka – Malata, Kršák, Kugler

Rozhodčí: Kneisl – Lysák, Kovářčík

Diváků: 296

Strání: Popelka – Mimochodek, Gardian (K), Silnica, Palík – Obiechina (86. Ševčík), Pilka, Fruhauf, Straňák (84. Bruštík), Sedláček (84. Juma) – Copko

Rosice: Zádrapa – Kršák, Krejčí, Drbal, Šíp – Buchta, Kugler – Vítámvás, Selinger, Pazourek (83. Buršík) – Malata (K) (42. Přichystal)

V 6. minutě střílel po autu domácích Obiechina vysoko nad branku Zádrapy. V 17. minutě zakončil Copko v pádu pro změnu vedle. Rosičtí vypustili první střelu na branku Popelky v 19. minutě, Kršákův pokus z 25 metrů ale skončil mimo. Ani střela Buchty z 29. minuty se mezi tři tyče nevešla. Ve 37. minutě připravil aktivní Copko palebnou pozici pro Straňáka, ten však z hranice šestnáctky branku těsně o kousek přestřelil a tak šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Ve 47. minutě utekl po pravé straně Copko, Zádrapa jeho střelu z úhlu nejprve vyrazil a následně zlikvidoval i jeho dorážku. Minutu na to se na druhé straně ocitl sám před Popelkou střídající Přichystal, jeho lob ale domácí brankář chytil. V 54. minutě po vysunutí Kuglera postupoval Přichystal sám na Popelku a tentokrát mu střelou kolem noh nedal šanci – 0:1. Domácím se podařilo srovnat takřka okamžitě, když se Copko uvolnil v rohu velkého vápna a povedenou střelou na zadní tyč překonal bezmocného Zádrapu – 1:1. V 59. minutě si Copko se Straňákem zopakovali akci z prvního poločasu, kdy prvně jmenovaný nabíjel a druhý jmenovaný o metr přestřelil. V 61. minutě si na Pazourkův roh naskočil Krejčí, jeho hlavičku Popelka vyrazil a poté zneškodnil i dorážku Drbala. O minutu později prošel po levé straně Selinger až do šestnáctky domácích, tísněný na hranici regulérnosti však zakončil pouze do boční sítě. V 70. minutě vrátil Pazourek přetažený centr z levé strany zpět před bránu, odkud Buchta pálil z otočky vedle. Nejblíže ke druhému gólu byli rosičtí v 75. minutě, kdy Buchta přihrál na malé vápno Přichystalovi, kterému ke skórování chyběly centimetry. V závěru utkání se sice oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu, vyloženou šanci už si ale ani jeden z nich nevypracoval.

V sobotu hostí fotbalisté “A” týmu Tatran Ždírec nad Doubravou. Utkání se hraje od 17:00.