Derby “A” týmu na půdě Velké Bíteše skončilo bezbrankovou remízou

Bezbrankovou remízou skončilo utkání 5. kola Fortuna Moravskoslezské divize D mezi domácí Velkou Bíteší a rosickým Slovanem. Oba týmy si sice několik příležitostí ke skórování vytvořily, početná divácká návštěva se ale gólu nedočkala.

FC PBS Velká Bíteš – FC Slovan Rosice      0:0

ŽK: Juříček, Kuldan – Kršák, Černý

Rozhodčí: Běhal – Vojáček, Polanský

Diváků: 430

Bíteš: Pelán – Knos (71. Kopáček), Bárta, Mrňa, Ondrák – Novotný, Kratochvíl, Kuldan (K), Merdita (78. Burian) – Juříček, Sodomka

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Zezula, Selinger (81. Moučka), Kršák (46. Praks) – Kugler, Šíp (K) – Černý, Novák, Praks – Chyla (63. Malata)

Ve 14. minutě sklepl Sodomka přihrávku od pravé autové čáry Kuldanovi, s jehož slabou střelou si Zádrapa bez problému poradil. V 19. minutě vyslal Novák přihrávkou za obranu domácích do úniku Chylu, který svůj nájezd zakončil střelou těsně vedle pravé tyče. Ve 24. minutě pálil z 22 metrů Novák, ani jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Ve 36. minutě pronikl do šestnáctky Slovanu Kuldan a jeho střelu z bezprostřední blízkosti na poslední chvíli obětavým zákrokem zblokoval Selinger.

Ve 47. minutě přihrál Trtílek za obranu Chylovi, který se z úhlu pokusil přehodit vyběhnuvšího Pelána, jeho pokus ale branku přeletěl. V 50. minutě po akci na pravé straně trefil Kuldan technickou střelou z 20 metrů levou tyč Zádrapovy branky. O dvě minuty později si na druhé straně vyměnil v šestnáctce domácích Selinger míč s Praksem a prvně jmenovaný zakončil akci střelou do Pelánovy náruče. V 54. minutě byli rosičtí nejblíže ke skórování, když Kuglerův roh přizvedl na přední tyči Trtílek a na té zadní hlavičkoval osamocený Zezula, prázdnou branku ale těsně přestřelil. V 58. minutě zakončil Juříček akci vedenou po pravé straně střelou metr vedle pravé tyče. V 87. minutě přenesli domácí hru na pravou stranu na osamoceného Sodomku, jehož tvrdou střelu z úhlu Zádrapa vyrazil na roh.

Příští sobotu hostí fotbalisté “A” týmu Starou Říši. Výkop utkání je v 15:30.

Kategorie: A tým