Áčko dokázalo otočit nepříznivý výsledek a Starou Říši porazilo 2:1

V utkání třetích Rosic se čtvrtou Starou Říší bylo k vidění drama až do závěrečného hvizdu, po kterém fotbalisté “A” týmu Slovanu mohli slavit zisk tří bodů. Hosté šli hned v úvodu zápasu do vedení, rosičtí ale dokázali po změně stran skóre otočit a zvítězili 2:1.

FC Slovan Rosice – FSC Stará Říše      2:1 (0:1)

Branky: 50. Zezula, 79. Moučka – 4. Nehyba

ŽK: Šíp, Pazourek, Malata – Cipruš, Plichta, Šmíd

Rozhodčí: Liška – Hanák, Marek

Diváků: 165

Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Vítámvás (64. Praks), Kršák (46. Drbal) – Selinger, Šíp – Moučka, Novák (46. Kugler), Pazourek – Malata

Stará Říše: Jícha (K) – Hekerle, Príborský, Cipruš, Severa – Heide, Moravec (85. Šmíd) – Kvych, Nehyba, Švarc (52. Vacek) – Plichta (74. Cejpek)

Ve 3. minutě nechala domácí obrana na zadní tyči osamoceného Kvycha, jehož hlavičku vytěsnil Zádrapa s pomocí břevna na roh. Z něj hosté potrestali ospalý začátek rosických a Nehyba střelou zblízka dorazil odražený míč do sítě – 0:1. V 5. minutě se Selinger zbavil na šestnáctce jednoho z obránců, střela mu ale nesedla a skončila vedle. Ve 14. minutě obešel Hekerle na pravé straně Kršáka, míč si navedl do středu hřiště a z hranice velkého vápna pořádně protáhl Zádrapu. O minutu později, po prodlouženém autu, scházely Kršákovi ke skórování do prázdné branky centimetry. Ve 21. minutě pálil nebezpečně z dálky Novák, střelu mířící k pravé tyči ale Jícha vytěsnil konečky prstů na roh. Z něj hlavičkoval Zezula nad. Ve 24. minutě odcentroval z levé strany Pazourek a Malatův volej z rohu malého vápna skončil pouze v boční síti hostující branky. Dvě minuty na to se středem obrany Slovanu probíjel Plichta a jeho střela s pomocí teče proletěla metr vedle levé tyče. Ve 36. minutě zahrával Malata přímý volný kop z 25 metrů a Jícha předvedl další vynikající zákrok, když střelu mířící k pravé tyči vyrazil na roh. Ve 41. minutě sklepl Novák v šestnáctce míč Zezulovi, Jícha byl opět připravený a míč kryl. V předposlední minutě zahrával Malata další standardní situaci z nebezpečné pozice, branku však přestřelil.

Druhý poločas sice tolik šancí jako ten první nenabídl, rosičtí v něm ale byli mnohem efektivnější. V 50. minutě si na Pazourkův přímý kop naskočil Zezula a přesnou hlavičkou k pravé tyči nedal Jíchovi šanci – 1:1. V 55. minutě se v domácí šestnáctce obtočil Plichta kolem jednoho z obránců, z blízka však pálil pouze do dobře postaveného Zádrapy. V 57. minutě podnikli rosičtí rychlý protiútok zakončený tvrdou střelou Šípa, kterou Jícha vyrazil na roh. Rozhodnutí přišlo v 79. minutě, kdy se po Kuglerově rohu prosadil na přední tyči přesnou střelou Moučka2:1. Utkání i nadále nabízelo divákům oboustranně útočný fotbal, žádný z týmů už si ale vážnější šanci nevypracoval a tak zápas skončil těsnou výhrou domácích.

V dalším kole zajíždějí fotbalisté “A” týmu na horkou půdu do Tasovic. Utkání se hraje v neděli od 15:30.