“A” tým veze další důležité body z venku, v Tasovicích vyhrál 2:0

V 8. kole Moravskoslezské divize D na sebe narazily dva jihomoravské celky Sokol Tasovice a Slovan Rosice. Po bezbrankovém prvním poločase se dokázal po změně stran dvakrát gólově prosadit Trtílek a rosičtí tak zvítězili 2:0.

TJ Sokol Tasovice – FC Slovan Rosice      0:2 (0:0)

Branky: 58. a 65. Trtílek

ŽK: Lapeš, Blahoudek – Vítámvás, Praks, Šíp

Rozhodčí: Zavřel – Grečmal, Pospíšil

Diváků: 210

Tasovice: Konvalina – Švarc, Mička (K), Odehnal, Hrazdílek – Rygl, Blahoudek, Horáček (72. Landšperský), Garčic (72. Švejkar) – Paul, Lapeš

Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Drbal, Vítámvás – Šíp, Novák – Praks (69. Kugler), Selinger (90. Chyla), Trtílek (81. Kršák) – Malata (K)

V prvním poločase si více brankových příležitostí vytvořili hráči domácího Sokola. Ve 25. minutě se ve vápně Slovanu dostal k dorážce Lapeš, jeho střelu ale Zádrapa dokázal zlikvidovat. Ve 38. minutě se v dobré příležitosti objevil znovu Lapeš, nastřelil však pouze břevno. Ve 40. minutě mohlo uděřit na druhé straně, Zezulova hlavička ale skončila těsně vedle Konvalinovy branky. O další dvě minuty později domácí podruhé rozezvonili brankovou konstrukci, konkrétně Paul střelou do tyče.

Po změně stran rosičtí zlepšili hru a narozdíl od domácích v prvním poločase převahu přetavili v góly. V 58. minutě se Trtílek zbavil domácího obránce a přesnou střelou k tyči poslal Slovan do vedení – 0:1. V 65. minutě zahrávali rosičtí standardní situaci na jejímž konci byla přesné zakončení Trtílka0:2. V 89. minutě mohl zvýšit vedení hostů střídající Kršák, ve vyložené šanci ale branku těsně minul.

V dalším kole hostí fotbalisté “A” týmu Slovan Bzenec. Hraje se v sobotu od 15:30.