Vítězem 8. ročníku Enorm Cupu je výběr Brno-venkov, Rosice byly třetí

V sobotu 6. října se na stadionu Slovanu uskutečnil již 8. ročník turnaje Enorm Cup, který pořádal náš klub ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky. Turnaje určeného pro starší přípravky se zúčastnilo celkem 8 týmů – FC Slovan Rosice U11, TJ Sokol Novosedly, FKM Kahan, TJ Tatran Starý Lískovec, SK Tuřany, TJ Jiskra Měřín, výběr OFS Brno-venkov a FC Slovan Rosice U10.

Turnaj se hrál systémem každý s každým a vítězem letošního ročníku se bez ztráty jediného bodu stal výběr OFS Brno-venkov, v jehož týmu startovalo i trio rosických hráčů Jakub Řezníček, Adam Karásek a Michal Karásek. Na druhém místě se umístil Tatran Starý Lískovec a třetí místo obsadil FC Slovan Rosice U11. Nejlepším střelcem turnaje se stal Alex Horký (OFS Brno-venkov), nejlepším brankářem byl vyhlášen Matěj Kalianko (TJ Sokol Novosedly) a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen František Horníček (OFS Brno-venkov).

Slovan Rosice reprezentovaly na turnaji dva týmy – starší přípravka “A” (U11) a starší přípravka “B” (U10). Starší přípravka “A” obsadila s bilancí pěti výher a dvou porážek již zmíněné pěkné 3. místo. Starší přípravka “B” zaznamenala jako nejmladší tým v turnaji jednu výhru, šest proher a skončila na solidním 7. místě.

Nejužitečnějšími hráči svých týmů byli zvoleni: Tomáš Kapoun (FC Slovan Rosice U11), Patrik Freiwald (FKM Kahan), Ondřej Čep (TJ Tatran Starý Lískovec), Martin Tvrdoň (FKM Kahan), Karel Pacal (TJ Jiskra Měřín), Patrik Rabata (TJ Sokol Novosedly), Vít Koudelka (SK Tuřany) a Nguyen Nhat Minh Phan (FC Slovan Rosice U10).

Zápasy starší přípravky “A” (U11):

Slovan Rosice – FKM Kahan      3:1 (Krejčí 2, Salava)
Slovan Rosice – Tatran Starý Lískovec      0:3
Slovan Rosice – OFS Brno-venkov      1:8 (Krejčí)
Slovan Rosice – TJ Jiskra Měřín      3:1 (Charvát 2, Krejčí)
Slovan Rosice – TJ Sokol Novosedly      2:1 (Živný, Charvát)
Slovan Rosice – SK Tuřany      2:1 (Živný 2)
Slovan Rosice – Slovan Rosice U10      3:0 (Krejčí 2, Rozík)

Sestava: Nevřivý – Krejčí, Kordiovský, Gross, Soustružníková, Kapoun, Horký N., Salava, Švéda, Živný, Charvát, Vojtíšek, Rozík

Zápasy starší přípravky “B” (U10):

Slovan Rosice – SK Tuřany      4:0 (Mezník 2, Phan, Hádek)
Slovan Rosice – TJ Sokol Novosedly      1:3 (Phan)