Áčko veze ze Ždírce nad Doubravou bod za remízu 0:0

I po 12. kole Fortuna Moravskoslezské divize D drží Ždírec nad Doubravou domácí neporazitelnost (5-2-0), když v utkání s “A” týmem Slovanu branka nepadla a oba týmy si tak rozdělily po bodu. Vzhledem k zaváhání ostatních soupeřů jsou rosičtí i nadále na 2. místě tabulky.

Tatran Ždírec n/D – FC Slovan Rosice      0:0

ŽK: Fikar, Kolouch – Zezula, Šíp, Kršák

Rozhodčí: Nápravník – Švehla, Havlín

Diváků: 180

Ždírec: Bílek – Mrázek, Fikar (K), Veselský, Málek – Novotný, Jiroutek – Klimeš, Najman (62. Malínský), Pátek (77. Dočekal) – Kolouch (91. Slavík)

Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Drbal, Kršák – Kugler, Šíp (K) – Moučka (67. Praks), Selinger (68. Chyla), Pazourek – Trtílek

Rosičtí vstoupili do utkání aktivně a hned v 7. minutě hlavičkoval po Černého přímém kopu nebezpečně Zezula, míč však proletěl těsně nad brankou domácích. V 9. minutě rozehrál rychlý aut Kršák a Pazourek pohotově pálil z voleje, míč tentokrát pro změnu skončil kousek vedle pravé tyče. Poté se hra dlouho odehrávala mezi oběma šestnáctkami a pozorné obrany obou týmů žádné vážnější šance nepřipustily. Domácí zaznamenali první střelu až ve 41. minutě, Novotného pokus z 20 metrů ale skončil několik metrů vedle. Největší šanci zápasu měli rosičtí ve 43. minutě, kdy Kršákův centr z levé strany zakončil pohotovým volejem Selinger, Bílek však předvedl vynikající zákrok a míč konečky prstů vytěsnil na roh.

Druhý poločas nabídl šancí ještě méně než ten první. Za zmínku stojí dalekonosná střela Trtílka z 55. minuty, ta však skončila vysoko v ochranné síti. V 64. minutě podběhl Bílek Kuglerův roh, Trtílek míč nachystal na velké vápno Selingerovi, tomu ale střela nesedla a skončila několik metrů vedle. V 80. minutě hlavičkoval po standardní situaci nebezpečně Kolouch, ani on však míč mezi tři tyče nedostal. A když v 88. minutě nedokázal Pazourek potrestat špatné vyběhnutí Bílka, za kterého skluzem celou akci uhasil jeden z vracejících se obránců, skončilo utkání remízou 0:0.

Příští sobotu hostíme doma čtvrtý tým tabulky Polnou. Utkání se hraje od 14:30.