Třízápasové čekání na plný bodový zisk ukončil “A” tým výhrou v Břeclavi

V utkání dvou jihomoravských celků Břeclavi a Rosic měli po celých devadesát minut navrch rosičtí, kteří i přes několik neproměněných gólových příležitostí zvítězili s přehledem 3:1.

MSK Břeclav – FC Slovan Rosice      1:3 (0:2)

Branky: 81. Slaný – 16. Moučka, 24. Drbal, 76. Chyla

ŽK: Fiala – 0

Rozhodčí: Kontoršikov – Bebenek, Dudek

Diváků: 80

Břeclav: Fibingr – Herman (89. Kurdík), Fiala, Smejkal, Trčka – Hloch, Simandl (K), Ianosteac, Ulehla (46. Dřevěný) – Schüller (61. Slaný), Musil

Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Drbal, Šíp – Kugler, Novák (68. Chyla) – Moučka (90. Kozel), Selinger (83. Vítámvás), Praks – Malata (K)

V 8. minutě odcentroval z pravé strany Černý a Praksovi před prázdnou brankou chyběly k zakončení centimetry. Ve 12. minutě našel domácí Hloch před branku nabíhajícího Schüllera, jeho hlavička ale postrádala razanci i přesnost. V 15. minutě si Moučka před šestnáctkou domácích narazil míč s Malatou a svůj únik zakončil střelou podél padajícího Fibingera – 0:1. O dvě minuty později našel Kugler přesným pasem za obranu opět Moučku, kterému ve skórování zabránil včasným vyběhnutím Fibingr. V 19. minutě byl při samostatném úniku faulován Malata. Exekuce přímého volného kopu se ujal sám faulovaný, jeho střelu Fibingr jen s obtížemi vyrazil před sebe a Selingerově dorážce následně zabránil jeden z obránců. Ve 24. minutě přešel Černý přes dva obránce od rohového praporku až do šestnáctky, odkud našel přesnou přihrávkou nabíhajího Drbala a ten zblízka navýšil vedení Slovanu – 0:2. Ve 29. minutě přihrál Kugler za obranu osamcenému Malatovi, jehož tvrdou střelu z úhlu vytěsnil Fibingr konečky prstů nad břevno. Ve 38. minutě utekl po pravé straně aktivní Černý, přesným centrem našel na malém vápně Prakse, ten však míč do odkryté branky usměrnit nedokázal.

I ve druhém poločase měli rosičtí řadu příležitostí k navýšení skóre. V 59. minutě předvedli pěknou kombinační akci, na jejímž konci byla Selingerova přesná přihrávka na Malatu, který ovšem sám před Fibingrem těsně minul pravou tyč. V 67. minutě tvrdě pálil z pravé strany Černý, domácí brankář dokázal jeho střelu vyrazit. V 75. minutě drželi rosičtí dlouho míč v šestnáctce domácích, až se Selingerova zblokovaná střela odrazila ke střídajícímu Chylovi, který umístěnou střelou nedal Fibingerovi šanci zasáhnout – 0:3. V 81. minutě šli rosičtí do přečíslení 4 na 3, špatnou přihrávkou ale nabídli domácím možnost protiútoku, na jehož konci byla Hlovova přihrávka a přesné zakončení Slaného1:3. V 85. minutě se zblokovaný míč dostal k Musilovi, jehož tvrdá střela zpoza šestnáctky skončila metr vedle. Blízko ke vstřelení své druhé branky byl v 88. minutě Chyla, jeho střela po rohovém kopu však prolétla těsně kolem levé tyče. V 90. minutě vybídl Malata ke skórování Vítámváse, který se ocitl úplně sám na malém vápně, Fibingr ovšem předvedl vynikající zákrok a míč vyrazil nad břevno.

V posledním utkání podzimu bude “A” tým Slovanu hostit Slovan Havlíčkův Brod. Utkání se hraje v sobotu od 14:00.

Kategorie: A tým