I ve druhém přípravném utkání áčko vyhrálo, v Třebíči 4:0

Jednoznačný průběh mělo druhé přípravné utkání “A” týmu Slovanu na půdě HFK Třebíč. Rosičtí po celých 90 minut diktovali tempo hry a i přes spoustu neproměněných šancí zvítězili vysoko 4:0.

HFK Třebíč – FC Slovan Rosice      0:4 (0:3)

Branky: 4. a 30. Chyla, 7. Zezula, 85. Novák

Rozhodčí: Šimek – Jonáš, Sabatská

Diváků: 40

Rosice: Dočekal (46. Zádrapa) – Vítámvás, Zezula, Drbal, Šíp – Strnad (46. Obůrka), Novák (60. Strnad) – Moučka (46. Černý M.), Malata (60. Dutka), Pazourek (46. Foral) – Chyla (46. Trtílek (80. Novák))

Ani ve druhém utkání zimní přípravy nemohl trenér Michal Kugler ze zdravotních důvodů nasadit do hry několik hráčů. V Třebíči absentovali Jakub Černý, Michal Kugler, Tomáš Selinger, Michael Kršák a Roman Prax.

Začátek zápasu vyšel rosickým výborně. Už ve 4. minutě přihrál Malata z pravé strany Chylovi a ten střelou z prvního doteku poslal míč přesně k levé tyči – 0:1. V 7. minutě se Moučkova zblokovaná střela odrazila k Zezulovi, který střelou do protipohybu brankáře zvýšil – 0:2. V 10. minutě včasným vyběhnutí zmařil brankář domácích šanci Malatovi, míč však odkopl pouze ke Strnadovi, který prázdnou branku o kousek přestřelil. V 18. minutě donutil dotírající Malata k chybě domácího brankáře, Chyla ale trefil pouze na brankové čáře stojícího obránce. Ve 23. minutě pálil po akci Moučky z dobré pozice Malata, míč skončil nad břevnem. Minutu na to měl Pazourek mušku přesnější, domácí brankář však jeho pokus vytěsnil na roh. Ve 28. minutě odcentroval z levé strany Pazourek, míč se v šestnáctce dostal k Chylovi a ten o centimetry minul pravou tyč domácí svatyně. O dvě minuty později už se ale Chyla prosadil, když po pěkném vysunutí od Malaty zakončil své sólo kličkou gólmanovi a střelou do prázdné branky – 0:3. Ve 37. minutě byl blízko ke čtvrté brance Slovanu Moučka, gólovou radost mu ale překazil obětavým zákrokem na brankové čáře jeden z obránců Třebíče.

I ve druhém poločase pokračovali rosičtí v neproměňování šancí. V 53. minutě pálil Malata zpoza šestnáctky nad břevno. V 59. minutě se po rohu Šípa dostal s míčem až před brankáře Trtílek, jeho bombu ale domácí gólman vyrazil. V 67. minutě se po centru Obůrky z pravé strany ocitl ve velké šanci Foral, zblízka však přestřelil. V 76. minutě se po samostatné akci Vítámváse dostal do dobré palebné pozice Trtílek, z 10 metrů bohužel branku o kousek minul. Ani v 80. minutě se Trtílkovi nepodařilo skórovat, když přesný centr Obůrky poslal hlavou opět těsně mimo tři tyče. V 85. minutě si za obranu domácích naběhl Novák, kde ho našel přesnou přihrávkou Šíp a odchovanec domácího HFK uzavřel skóre zápasu – 0:4. To mohl ještě v předposlední minutě navýšit hlavou Zezula, míč však netrefil čistě a ten skončil vedle.

Příští sobotu se “A” tým Slovanu představí ve Velkém Meziříčí, kde se od 10:00 utká s pátým celkem MSFL.