Představujeme první jarní posilu – Ondřeje Ullmanna

V novém seriálu, ve kterém se budeme pro fanoušky snažit každý týden představit blíže jednoho hráče “A“ týmu, jsme jako prvního vyzpovídali novou posilu Slovanu – útočníka Ondřeje Ullmanna.

Ondřej Ullmann

Datum narození: 20.4.1993
Post: Útočník
Výška: 185 cm
Váha: 79 kg
Přezdívka: Ulmec
Dosavadní hráčská kariéra: TJ Sokol Šebrov (2002 – 2004), TJ Sokol Lažany (2004 – 2005), ASK Lipůvka (2005 – 2007), FC Zbrojovka Brno (2007 – 2013), FK Blansko (podzim 2013), FC Zbrojovka Brno/SK Líšeň (jaro 2014), FK Blansko (podzim 2014), FC Slovan Rosice (2015 – ???)

Ondro, proč ses rozhodl strávit fotbalové jaro právě v dresu Slovanu Rosice?

Velmi mě potěšil zájem Rosic o mé služby. Dalším faktorem byl kvalitní tým, který Rosice mají.

Do přípravy “A” týmu ses zapojil hned od jejího úvodu. Jsi v mužstvu spokojený, zapadl jsi?

Ano. Nastoupil jsem rovnou od začátku přípravy a myslím si, že jsem do kabiny zapadl dobře. Některé kluky jsem už znal a to mi dost v začátku pomohlo. Teď už se znám se všemi. Jsem tu spokojený, úroveň tréninků je vysoká a je tu velmi silný tým. Věřím, že to ukážeme hnedka v prvním zápase sezony s Bystřicí.

Přišel jsi k nám z Blanska, kde sis vydobyl renomé pracovitého forwarda, který umí střílet branky. Do Rosic jsi přišel se stejným záměrem – být koncovým hráčem?

Tohle označení mě určitě těší. Ano, na mé hře se nic nemění, chci pracovat pro tým a dávat branky.

Na jak dlouho je domluvené tvé hostování ve Slovanu a jaké máš plány do budoucna?

Mé hostování je domluveno do konce sezony a jak to bude dál, to vážně v tuto chvíli netuším.

Hraješ od žáčků na postu útočníka?

V přípravce jsem hrál stopera, v žácích středního záložníka a od dorostu hraji v útoku. Myslím si, že pozice útočníka mi ze všech těchto postů sedí nejvíc. Cítím se tam nejlíp.

Kdo byl a je tvým fotbalovým vzorem?

Bylo jich určitě víc. Od mala jsem fandil brazilskému útočníkovi Ronaldovi, pak Waynu Rooneymu a taky Robertu Lewandowskému.

S kým si nejlíp rozumíš na hřišti, a s kým v kabině, pokud to můžeš po takto krátké době posoudit?

Už jsem se rozkoukal, takže se bavím úplně se všemi. Není nikdo s kým bych se bavil víc nebo míň.

Máš svého maskota? Prozradíš nám svoje předzápasové rituály?

Maskota ani rituály žádné nemám. Jen mám jedny oblíbené trenýrky na zápasy, na to jsem docela pověrčivý.

Které tvoje fotbalové angažmá bylo nejzajímavější?

Určitě ve Zbrojovce Brno, kde jsem prošel od žáků přes dorost až do juniorky. To mi dalo určitě nejvíc.

Co považuješ za svůj dosavadní vrchol kariéry?

Titul v juniorské lize se Zbrojovkou Brno (sezona 2012/13) a postup z kvalifikační skupiny v Srbsku na amatérské mistroství Evropy do Irska (Regions’ Cup 2015).

Jsem rád, že sis na nás udělal chvilku času a odpověděl na dotazy. My ti přejeme hodně úspěchů ve sportovním i soukromém životě a těšíme se na góly ve tvém podání.

Za všechny rosické fandy

Franta Pokorný