V prvním jarním zápase “A” týmu branka nepadla

FC Slovan Rosice – SK Bystřice n/P     0:0

Žluté karty: 65´ Makiš, 75´ Chlup –  78´ Holý, 78´ Vícha

Rozhodčí: Hrůza – Hanáková, Jílek

Diváci: 192

Rosice: Balčirák – Vítámvás, Selinger, Polák, Chlup – Makiš (71´ Těžký), Havlásek, Lang (56´ Pecha), Huška, Pšikal – Ullmann

Bystřice: Trávníček  – Vícha, Chocholáč, Šponar, Mitáš, Z – Sklenář (87´ Zich), Zbytovský, Padrtka, Malý – Prášil (84´ Čech), Holý

V prvním utkání jarní části soutěže navázali hráči Slovanu na její podzimní část, když se jim opět nepodařilo v domácím prostředí naplno bodovat. Se soupeřem z Bystřice n. Perštejnem sehráli vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. Celý první poločas se odehrával mezi šestnáctkami s mírnou územní převahou hostí z počátku utkání. Po 13 minutách hry si první náznak šance vypracoval Slovan, kdy na křížnou přihrávku Pšikala z levé strany hřiště nedosáhl do 16 nabíhající Ullmann. Další podobná akce byla k vidění až ve 40´, kdy do 16 hostí přihrával, tentokrát zprava, domácí Havlásek a na míč v malém vápně nedosáhli Pšikal s Ullmannem. Ve 45´ po přímém kopu Slovanu, zahrávaném z levé strany 16 hostí, skákali na centr na zadní tyči branky Polák s Huškou, míč ale skončil mimo branku. Nástup do 2. poločasu se domácím povedl, když si vypracovali největší šanci v zápase. Ve 49´ po akci po levé straně přihrál do 16 Pšikal, následující střelu Hušky z hranice malého vápna však Trávníček vyrazil a stejně naložil i s dorážkou dobíhajícího Chlupa. Trochu vzruchu bylo k vidění okolo 60´. Nejprve hosté v 58´ potáhli po levé straně míč Zbytovským, ten odcentroval do 16 a střela Malého orazítkovala tyč Balčirákovy branky. V 60´ zlikvidoval Balčirák nebezpečně vypadající střílený centr bystřického Malého z pravé stany 16. A v 62´ po rohu z pravé strany zahrávaném Pšikalem orazítkoval břevno branky hostí domácí Ullmann. V posledních 10´ přitlačili hráči Bystřice domácí Slovan k jeho 16, z tohoto tlaku však vytěžili pouze několik standardních situací bez nebezpečného zakončení.