Áčko slaví první výhru v MSFL, v Brodě zvítězilo 1:0

V 5. kole Moravskoslezské fotbalové ligy si fotbalisté “A” týmu Slovanu připsali první plný bodový zisk, když na půdě Uherského Brodu zvítězili 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil po půlhodině hry Dominik Moučka.

ČSK Uherský Brod – FC Slovan Rosice      0:1 (0:1)

Branky: 35. Moučka

ŽK: Mančík – 0

Rozhodčí: Pelikán – Mikyska, Černý

Delegát: Juřička

Diváků: 220

Uherský Brod: Dostál – Flasar (46. Mareš), Vrága (K), Pochylý, Nevařil (83. Sedláček) – Pospíšil (57. Jaroněk), Malenovský, Sklenář, Mančík – Chwaszcz, Josefík

Rosice: Zádrapa – Černý, Zezula, Minárčik (90. Kirschner), Kršák – Selinger, Koláčný (75. Nedvěd) – Moučka (81. Daněk), Novák, Pazourek – Malata (K) (86. Drbal)

První poločas díky pevným obranám obou týmů příliš šancí divákům nenabídl. První nebezpečnější střelu na branku vyslal v 19. minutě Koláčný, jeho pokus z 25 metrů vytěsnil Dostál na roh. Znovu pálil Koláčný ve 34. minutě, jeho střelu domácí brankář tentokrát ukryl v náruči. O minutu později už se ale rosičtí dočkali. Na konci pěkné kombinační akce byla Novákova přesná přihrávka na nabíhajícího Moučku, který ve skluzu poslal míč do protipohybu Dostála – 0:1.

Druhý poločas odstartovala tečovaná střela Mančíka, se kterou si Zádrapa poradil. V 51. minutě si na pravé straně vyměnili míč Malata s Černým, na následnou přihrávku Černého ale osamocený Pazourek nedosáhl. Blízko k druhému gólu byli rosičtí v 66. minutě, kdy Malata vyslal do samostatného úniku Selingera, ten obešel Dostála, prázdnou branku však netrefil. Z následného protiútoku byli blízko gólu i domácí, hlavičku Josefíka ale bravurním zákrokem zlikvidoval Zádrapa. Brodští byli nejblíže vyrovnání v 84. minutě, kdy po rohovém kopu orazítkoval břevno Chwaszcz.

Již ve středu budou fotbalisté “A” týmu hostit Hlučín. Výkop utkání je v 17:00.