Seriál rozhovorů pokračuje: Představujeme Ondřeje Makiše

Druhým v pořadí, koho jsme se rozhodli v našem novém seriálu rozhovorů vyzpovídat, je další jarní posila Slovanu Ondřej Makiš za Sparty Brno…

Ondřej Makiš

Datum narození: 1.8.1992
Post: Krajní záložník
Výška: 183 cm
Váha: 78 kg
Přezdívka: Maki
Dosavadní hráčská kariéra: FC Sparta Brno, FC Zbrojovka Brno, Framoz Rousínov, HFK Třebíč, FC Sparta Brno

Jakým řízením osudu jsi se Ondro ocitnul v Rosicích?

Abych pravdu řekl, tak možná i trošku náhodou. Sehráli jsme se Spartou Brno přípravné utkání proti Rosicím, které jsme vyhráli a mně se podařilo vsítit 2 góly. Každopádně jsem do zápasu neměl ani původně nastoupit, protože jsem byl celý týden nemocný, ale naštěstí po přemluvení trenéra jsem se dostal aspoň na chvíli ve druhém poločase na hřiště. Poté jsem se dozvěděl o zájmu Rosic a nebylo o čem přemýšlet.

Co tým a kabina? Jak jsi zapadnul?

Myslím si, že je tu skvělá parta kluků. Dost spoluhráčů už jsem znal, ať už ze Zbrojovky nebo ze vzájemných zápasů. Doufám, že můžu říct, že jsem zapadl dobře. A pokud ještě úplně ne, tak to napravím!

S kým si nejlíp rozumíš na hřišti, a s kým v kabině, pokud to můžeš po několika týdnech a jednom soutěžním kole posoudit?

Neřekl bych, že je vyloženě někdo s kým si rozumím nějak extra víc a nebo míň, jak jsem řekl, parta je tu super a rozumím si s každým. Teď je ještě potřeba přenést tu pohodu v kabině na hřiště a ukázat to na výsledcích.

Na jak dlouho se domluvilo tvé hostování ve Slovanu a jaké máš ty osobně plány do budoucna?

Zatím jsme se domluvili na půlročním hostování a potom se uvidí, jak dál. Já udělám vše pro to, abych zde mohl zůstat.

Co říkáš na prostředí a tréninky, můžeš je srovnat s předchozím působením?

S prostředím, zázemím a tréninky jsem spokojený, všechno je to na vyšší úrovni, než jsem byl zvyklý z předchozího působení.

V sobotu jsme bez branek remizovali s týmem Bystřice. Odehrál jsi prvních 70 mistrovských minut ve žlutém dresu. Jaké to bylo utkání?

Asi jediné s čím jsem byl spokojený, bylo to, že se neprohrálo. Měli jsme dobré šance, které jsme mohli využít a vyhrát. Každopádně se svým výkonem jsem spokojen určitě nebyl a doufám, že další zápas bude jak hlavně ode mě, tak od nás celkově lepší a vyhrajeme.

Kdo byl a je tvým fotbalovým vzorem?

Vyloženě asi vzor nemám, ale rád sleduji hráče, kteří nastupují na stejné nebo podobné pozici jako já. Ať už je to Marco Reus, Arjen Robben nebo Eden Hazard. Jejich hra mě neskutečně baví a snažím se sledovat jejich pohyb a celkové pojetí hry.

Prozraď nám na závěr i něco o svém soukromém životě…

Co bych mohl prozradit, tak asi jen to, že momentálně pracuji v Hotelu International Brno a snažím se plně věnovat fotbalu a práci. Když je chvíle čas, tak se ho snažím využít jiným sportem nebo s kamarády.

 

Jsem rád, že sis na nás udělal chvilku času a odpověděl na dotazy. My ti přejeme hodně úspěchů a věříme, že budeš v Rosicích spokojený a bude se ti tu stejně jako celému týmu dařit. Za všechny sportovní fandy

Franta Pokorný

 

Kategorie: A tým