Áčko získalo se Zlínem cenné tři body, v Luhačovicích zvítězilo 2:0

Posedmé bez inkasovaného gólu a pošesté jako vítězný tým odešli fotbalisté “A” týmu Slovanu z utkání s rezervou Fastavu Zlín. Zápas hraný v Luhačovicích rozhodli svými brankami Jakub Černý s Petrem Malatou. Po 12 odehraných kolech patří rosickým v tabulce MSFL skvělé 4. místo.

FC FASTAV Zlín “B” – FC Slovan Rosice      0:2 (0:1)

Branky: 27. Černý, 49. Malata

ŽK: Mlýnek V., Gettler, Váňa – Černý, Malata

ČK: 19. Mlýnek V. – 70. Malata

Rozhodčí: Pelikán – Pochylý, Tomanec

Delegát: Vidlák

Diváků: 110

Zlín B: Šiška J. – Košák, Kolář, Tkadlec, Nečas – Pafka (57. Uhřík), Mlýnek M. (78. Kaláb), Podio, Červenka (69. Váňa) – Gettler (57. Šiška P.), Mlýnek V.

Rosice: Zádrapa – Minárčik, Zezula, Drbal, Kršák – Koláčný (72. Novák), Selinger – Černý (87. Moučka), Novák, Pazourek (66. Trtílek (83. Kirschner)) – Malata (K)

Už ve 4. minutě se v obrovské příležitosti ocitl Selinger, který se po Novákově přihrávce řítil sám na brankáře, nastřelil ale pouze pravou tyč. Zlín poprvé zahrozil ve 12. minutě, hlavička M. Mlýnka skončila vysoko nad. Zápas ovlivnila situace z 19. minuty, kdy byl po nevybíravém faulu na Zezulu vyloučený domácí V. Mlýnek. Ve 27. minutě zakombinovali na levé straně Kršák s Pazourkem, druhý jmenovaný následně našel centrem na šestnáctce osamoceného Černého a jeho povedená střela z voleje skončila u levé tyče bezmocného Šišky – 0:1. Ve 31. minutě hlavičkoval po centru z levé strany opět M. Mlýnek, tentokrát pro změnu vedle. Ve 39. minutě uvolnil na pravé straně Černý patičkou Minárčika, který namísto centru volil střelu, jeho pokus o překvapení však skončil pouze v boční síti.

Ve 48. minutě vyslal Selinger za obranu domácích Kršáka, ten tísněný domácími zadáky branku přestřelil. O minutu později našel Koláčný přesnou přihrávkou za obranu nabíhajícího Malatu a ten zblízka prostřelil Šišku – 0:2. V 52. minutě pálil po rohovém kopu nebezpečně Selinger, jeho volej zpoza šestnáctky skončil metr vedle pravé tyče. V 56. minutě putoval míč po trase Koláčný – Pazourek až k Selingerovi, ten však v pádu nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. V 70. minutě se po vyloučení Malaty síly na hřišti srovnaly a domácí se nadechli k tlaku. Z něj si však vážnější šanci nevypracovali a pevná obrana Slovanu v čele se Zádrapou drama nepřipustila. Za zmínku snad stojí pouze střely Podia z 81. minuty nad branku a 87. minuty do Zádrapy.

sobotu budou fotbalisté “A” týmu hostit Dolní Benešov. Výkop utkání je ve 14:30.