Prohlédněte si podrobné podzimní statistiky “A” týmu Slovanu

“A” tým Slovanu Rosice skončil po první polovině sezóny 2019/2020 na vynikajícím 6. místě tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Nováček soutěže se pod vedením trenéra Michala Kuglera rychle aklimatizoval a na podzim dokázal získat skalpy například Blanska, Uničova, Sigmy Olomouc B či Baníku Ostrava B.

Tabulka:

Za 8 výher, 5 remíz a 4 prohry získal “A” tým celkem 29 bodů. Aktivní skóre 16:11 z něj sice dělá druhý nejhůře střílející tým soutěže, co do počtu obdržených branek mu ale naopak spolu s Blanskem patří první místo. Půlmistrem soutěže se stalo právě Blansko, na sestupových pozicích se naopak nacházejí Uherský Brod, Slovácko B, Zlín B a Dolní Benešov.

18.  FC Dolní Benešov 17 1 3 13 17:41 6 -18

Co se týče tabulky domácích zápasů (4-4-0), “A” tým na podzim před vlastními fanoušky ani jednou neprohrál a patří mu 7. místo. V tabulce venkovních utkání (4-1-4) mu pak patří 4. místo.

Zápasy:

V 17 odehraných zápasech nastoupilo v dresu áčka celkem 21 hráčů. Plný počet startů si připsalo osm hráčů ve složení Michael Kršák, Jakub Černý, Pavel Drbal, Jiří Koláčný, Pavel Novák, David Pazourek, Jan Nedvěd a Petr Kirschner.

17 – Kršák, Černý, Drbal, Koláčný, Novák, Pazourek, Nedvěd, Kirschner, 16 – Zádrapa, Zezula, Selinger, Malata, 12 – Moučka, 11 – Minárčik, Vítámvás, 9 – Trtílek, 7 – Daněk, 4 – Kugler, 2 – Juran, 1 – Sedláček, Korol

Nejvíce hráčů protočil v první polovině sezóny na hřišti Zlín B (42), nejmíň naopak Uničov (19).

Odehrané minuty:

Nejvytíženějším hráčem Slovanu byl na podzim nejmladší člen kádru Pavel Novák, který odehrál 1529 minut. O pouhých 13 minut méně strávil na hřišti Jakub Černý a třetí místo obsadil s 1440 odehranými minutami Tadeáš Zezula.

Střelci:

Na podzim se v dresu Slovanu gólově prosadilo celkem 11 hráčů. Nejlepšími střelci týmu jsou se třemi přesnými zásahy Petr Malata a Petr Kirschner, ostatní střelci Slovanu zaznamenali po jednom gólu.

3 – Malata, Kirschner, 1 – Koláčný, Moučka, Drbal, Novák, Selinger, Nedvěd, Černý, Kršák, Minárčik, vlastní

Podzimním králem střelců MSFL se s 16 góly stal Jan Silný (Kroměříž), na druhém místě se s 10 brankami umístili Jakub Teplý (Frýdek-Místek), Radovan Lokša (Baník Ostrava B), David Buchta (Baník Ostrava B) a Tomáš Duba (Vrchovina).

Čistá konta:

Celkem 9 vychytaných nul si na podzim připsal Jan Zádrapa, díky nimž se v hodnocení brankářů nachází na prvním místě celé soutěže. O dvě čistá konta méně zaznamenalo trio golmanů Martin Doležal (Blansko), Antonín Buček (Petřkovice) a Petr Šmída (Vrchovina).

Co se týče průměru inkasovaných branek na zápas, celé soutěži vévodí rovněž brankář Slovanu David Juran, který během několika minut v Petřkovicích a především pak v utkání na Vrchovině ani jednou neinkasoval.

Obdržené karty:

V hodnocení Fair Play skončili rosičtí po podzimu na 17. místě, když v 17 kolech nasbírali dohromady 41 karet žlutých a 3 karty červené. Nejtrestanějším hráčem Slovanu byl jeho kapitán Petr Malata, který uviděl 7 žlutých karet a jednu červenou.

ČK: 1 – Moučka, Malata, Daněk

ŽK: 7 – Malata, 6 – Černý, - Vítámvás, - Zádrapa, Pazourek, Selinger, 2 – Daněk, Kršák, Zezula, Koláčný, Novák, Kirschner, 1 – Drbal, Kugler, Moučka

Nejslušnějším týmem první poloviny soutěže se stalo Blansko (22 x ŽK, 2 x ČK), nejtrestanějším týmem byl na podzim naopak Frýdek-Místek (46 x ŽK, 4 x ČK).

Návstěvnost:

Nejvyšší divácká návštěva dorazila na srpnové utkání Rosice – Znojmo. Při výročí oslav 110 let od založení klubu dorazilo na stadion Slovanu 490 diváků. Průměrně navštěvovalo domácí zápasy Slovanu 307 diváků, což v tabulce průměrných návštěv řadí Rosice na pěkné 6. místo. Dohromady si na podzim do Rosic našlo cestu 2457 diváků.

490 – Znojmo, 470 – Blansko, 450 – Frýdek-Místek, 260 – Hlučín, 247 – Ostrava B, 190 – Dolní Benešov, Kroměříž, 160 – Uničov

Nejvíce diváků chodilo na podzim v Blansku (průměr 963 diváků), naopak nejméně fotbal táhl na Sigmě Olomouc B (průměr 97 diváků).

MOL Cup:

I v letošním ročníku domácího poháru dokráčeli fotbalisté “A” týmu až do 2. kola, ve kterém přivítali prvoligovou Sigmu Olomouc. Kompletní cestu Rosic MOL Cupem si můžete prohlédnout zde