Druhým respondentem je benjamínek “A” týmu Pavel Novák

Přestože je mu teprve 20 let, patří mezi základní pilíře sestavy trenéra Michala Kuglera. Řeč je středopolaři Pavlu Novákovi, který v dosavadním průběhu sezóny chyběl na hřišti pouhou jednou minutu.

Pavle, do Rosic jsi přestoupil v roce 2018 až z Třebíče. Jak se ocitl dorostenec jasně posledního celku divize v hledáčku týmu s ambicemi na postup do MSFL?

Tuhle otázku jsem si popravdě kladl také. V mistráku jsme proti Rosicím úspěšní vůbec nebyli a celkově jsme nepodávali dobré výkony, hlavně kvůli nezkušenosti týmu. Možná mě trenér viděl v pár dobrých momentech a věřil, že mě kvalitní tréninky v super partě hodně posunou.

Ten rok jsem také nastupoval na vysokou školu do Brna a věděl jsem, že budu bydlet v Brně v Bohunicích, takže ideální místo na dojíždění do Rosic. Možná i to sehrálo svoji roli.

Během dvou let se z tebe stal stabilní hráč základní sestavy a v probíhající sezóně jsi dokonce nejvytěžovanějším hráčem Slovanu. Čemu to přisuzuješ?

Těch věcí je určitě víc. Patří mezi ně rozhodně skvělý lidé v Rosicích, kteří mi od začátku opravdu hodně pomohli. Dále samozřejmě náročné a propracované tréninky. Určitě k tomu patří i to, že jsem student a můžu fotbalu věnovat daleko více času než ostatní, kteří pracují a mají nebo plánují založení rodiny. Další faktor jsou určitě rodiče. Nejen z hlediska podpory ve všem co dělám, ale v tomto případě hlavně z toho sportovního. Díky mamce a tomu, co umí, můžu vůbec hrát, protože jsem měl problémy se zády a ona mi s tím moc pomohla. Taťka mi vždy, když chci, napíše kvalitní trénink, a radí mi i po jiných stránkách.

Jsi nejmladším členem “A“ týmu. Co to obnáší?

Obnáší to samozřejmě klasické dělání pití na tréninku, veškeré nošení věcí, začátek uprostřed baga a tak dále. Trénují s námi ale i mladší hráči než jsem já, takže se vždycky nějak domluvíme.

Ví se o tobě, že fotbalu podřizuješ všechno. V průběhu sezóny nevynecháš žádný trénink. Kam bys to chtěl ve fotbale dotáhnout?

Neřekl bych, že fotbalu všechno vyloženě podřizuji, ale snažím se svůj čas naplánovat tak, abych stíhal školu, práci, fotbal a zároveň si společně s přítelkyní a rodinou v Třebíči vždy najdeme čas na sebe.

Cíle ohledně toho, kam bych to chtěl ve fotbale dotáhnout vytyčené nemám. Chci na sobě hlavně pracovat a hrát co nejlépe. Kdyby přišla nějaká nabídka, tak ji samozřejmě zvážím a rozhodnu se, ale momentálně hraji v 5. týmu MSFL, což je skvělé.

Po vítězství nad béčkem Olomouce v úvodním jarním kole a zaváhání Blanska v Uničově se ztenčil náskok Rosic na čelo tabulky na 4 body. Zaznělo někdy v kabině slovo postup?

Ano, zaznělo, ale zatím si myslím, že to bylo spíše prohazováno ze srandy. Na druhou stranu víme, že můžeme porazit každého, takže proč ne. Nyní ale přemýšlím hlavně nad tím, aby se situace co nejdříve zlepšila a stejně jako Seča (Tomáš Selinger) si myslím, že se sezona bohužel nedohraje.

Jak trávíš nucené volno? Udržuješ se v kondici?

Ano, snažím se hlavně posilovat, skákat přes švihadlo a cvičit SM systém. Občas si jdu taky zaběhat nebo se projedu na kole, ale když člověk neví, na kdy se vlastně chystá, je to složité.

S kterým spoluhráčem ze současného kádru si nejvíc rozumíš?

V týmu nemám nikoho, s kým bych se bavil o hodně víc než s ostatními. Jak už jsem říkal, v Rosicích jsou skvělí lidé a kabina tomu je příkladem. O něco víc se bavím asi s Koldem (Jiří Koláčný), Erdem (Erik Sedláček), Méďou (Jan Nedvěd) nebo Kiršem (Petr Kirschner). Pak je tu taky stroj Zádry (Jan Zádrapa), se kterým si vždycky rád zacvičím.

Já toho ale stejně většinou moc neřeknu a spíš jím a směji se dění v kabině.

Kdo je tvým fotbalovým vzorem a kterého klubu jsi fanouškem?

Fotbalovým vzorem je pro mě od dětských let Frank Lampard a fandím tedy Chelsea.

Tvůj táta je sportovním manažerem a hlavním trenérem prvoligových hokejistů Třebíče. Jaktože ty hraješ fotbal?

Asi hlavně ze zdravotních důvodů, ale hokej mě prý v dětství bavil. Mamka však hrávala fotbal a když mě jednou přivedla na hřiště, tak mě to chytlo a zůstal jsem u fotbalu.

Na každém domácím zápase Slovanuje přítomný tvůj děda. Radí ti ve fotbale nebo je pouze fanoušek?

Děda poctivě jezdí na domácí zápasy, někdy i na venkovní a za to jsem velice rád. Když ho vidím na tribuně, tak mě to motivuje něco předvést, když už se ve svých letech zase přijel podívat na fotbal. Fotbal spolu řešíme, ale noty mám jasně dané od trenéra, takže na rady není prostor.

Děkujeme ti za zodpovězení otázek.

Pavel Novák, FC Slovan Rosice – SK Sigma Olomouc B, MSFL, 7.3.2020 (autor: radekgre)

Pavel Novák

Kategorie: A tým