Seriál rozhovorů: Fanklub Slovanu o podpoře rosického fotbalu

Tentokrát jsme připravili trochu netradiční rozhovor a to přímo s fanklubem Slovanu Rosice. Otázky pro fanklub připravil Franta Pokorný…

Ahoj kluci, v rozhovorech jsme se rozhodli sáhnout i mimo hráčskou kabinu a dnes je řada na vás. Docela by nás zajímalo, jak jste vznikli, kdo vás dal dohromady. Můžete se nám trošku představit?

Oficiálně ULTRAS SLOVAN vznikl v sezóně 2013/14, ale ještě předtím jezdilo několik fanoušků podporovat dorost.

Kdo je vůdčí osobností vaší skupiny?

Vůdčí osobností není jmenován nikdo.

Motem fandů z Rosic je: “Nevyčítejte nám jak fandíme, máme to po našich otcích!”. Zajímalo by nás, kdo s tímto nápadem přišel a zda se líbil ostatním hned od začátku, nebo jestli byly kolem sloganu „bouřlivé diskuze“.

Jedná se o mezinárodní ULTRAS slogan, který jsme přirozeně přijali za svůj. A nikdo nebyl proti.

Koho z týmu Slovanu byste označili za klíčového hráče a proč?

Konkrétního klíčového hráče jmenovat nedokážeme. Fandíme celému týmu a ne pouze jednotlivcům.

Jak se díváte na týmový výkon? Myslíte, že návrat Petra Malaty vrátí mužstvu střeleckou pohodu?

Do konce sezóny doufáme, že hráči podají co nejlepší výkony. Věříme, že s hráčskými posilami včetně návratu Petra Malaty, bychom se na konci sezóny mohli objevit na předních místech tabulky.

Co říkáte návštěvnosti rosických domácích utkání?

Na tribuně je stále pár volných míst, které by jsme rádi viděli zaplněná, ale i tak návštěvnost na domácích zápasech není špatná.

Jaká je spolupráce s vedením klubu? Podporují vás?

Hlavní je podpora fanoušků svému týmu. S vedením klubu a pořadatelskou službou jsme často v kontaktu a vychází nám vstříc.

Kteří sportovní fandové jsou podle vás na české scéně nejlepší, kdo je tedy vaším vzorem?

Mezi naše vzory neodmyslitelně patří Zbrojovka ještě za Lužánkami a mnoho jiných ULTRAS z celého světa.

Jak se díváte na výtržnosti fanoušků na stadionech i mimo ně, patří to podle vás k tomu opravdovému fandovství, nebo je to už jak se říká „přes čáru“?

Fanouškovské „dění“ se podle nás za výtržnosti považovat nedají. To co dnes vidíme na stadiónech je v pořádku. Pyrotechnika a jiné výrazné projevy patří k emocím, které u fotbalu byly a budou.

A teď trošičku k propagaci rosického fotbalu, jak jste spokojeni s úrovní webových stránek klubu?

Webové stránky jsou mnohem přehlednější a neustále aktualizované.

Na závěr, je něco, co byste chtěli vzkázat čtenářům webu, hráčům a ostatním fanouškům Rosic?

PŘIJĎTE PODPOŘIT ROSICKÝ FOTBAL! Děkujeme všem co věnují svůj čas a energii Slovanu. Nesmíme opomenout na velké DÍKY našemu BUBENÍKOVI.

Jsem rád, že jste si udělali chvilku času a nechali nás nahlédnout trochu netradičně pod pokličku fanoušků Slovanu. Za všechny sportovní fandy

Franta Pokorný