O výhře Brodu nad Rosicemi rozhodla sporná penalta

V posledním utkání před vládou ČR nařízeným přerušení všech fotbalových soutěží prohrál “A” tým Slovanu v Uherském Brodě 1:0. O své výhře rozhodli domácí na konci prvního poločasu, kdy přísně nařízený pokutový kop proměnil Váňa.

ČSK Uherský Brod – FC Slovan Rosice      1:0 (1:0)

Branky: 44. (PK) Váňa

ŽK: Gettler, Váňa – Selinger, Zezula, Drbal

Rozhodčí: Černoevič – Pochylý, Řezníček

Delegát: Vidlák

Diváků: 0

Brod: Jícha – Nevařil, David M., David R. (K), Košák (91. Kúdela) – Gettler (85. Pochylý), Flasar, Lorenc (81. Šmatelka), Josefík, Mančík (69. Švrček) – Váňa (71. Janša)

Rosice: Juran – Minárčik (62. Dobrovodský), Zezula, Drbal (K), Kršák – Kugler, Selinger (73. Sedláček) – Černý, Novák, Pazourek (46. Malata) – Fila

V 6. minutě přihrál Fila před šestnáctku domácích Pazourkovi, jeho střela skončila vedle. V 8. minutě pálil Fila z hranice velkého vápna o poznání přesněji, míč ale skončil v rukavicích Jíchy. Blízko ke gólu byli rosičtí ve 27. minutě, kdy jejich kombinační akci zakončil Fila, míč mířící do odkryté branky ale vykopl na brankové čáře Flasar. Ve 31. minutě vystrašil Jíchu Černý, jehož přímý kop skončil na horní síti jeho svatyně. Ve 39. minutě si na Černého centr z pravé strany naskočil Fila, jeho hlavičku Jícha kryl. Domácí hrozili v prvním poločase především ze standardních situací a po jedné z nich přišel rozhodující okamžik zápasu. Ve 43. minutě odvrátili rosičtí rohový kop a při snaze Pazourka odkopnout míč došlo k jeho střetu s Nevařilem, po němž sudí Černoevič nařídil s odstupem několika vteřin pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Váňa a střelou do protipohybu Jurana poslal Brod do vedení – 1:0.

V 50. minutě vyzkoušel Jíchovu pozornost z dálky Černý, domácí brankář jeho pokus vytěsnil nad břevno. V 61. minutě hlavičkoval po rohovém kopu nebezpečně Josefík, míč ale skončil vedle levé tyče. V 72. minutě orazítkoval Kršák z hranice šestnáctky břevno domácí branky. Postupem času rosičtí stále více otevírali hru a toho mohl v 76. minutě využít Gettler, svůj únik ale zakončil střelou vedle. Gólem neskončily ani rychlé protiútoky střídajícího Švrčka z 80. a 88. minuty, jehož pokaždé vychytal Juran. V 90. minutě se rosičtí nadchli k závěrečnému tlaku, střelu Kuglera ale srazil jeden z obránců na roh. Po něm došlo v velkému závaru v domácí šestnáctce, brodští však míč odvrátili do bezpečí a následně mohli slavit zisk tří bodů.

Další program MSFL bude určen až po uplynutí mimořádných opatření vlády ČR kvůli pandemie nemoci covid-19.

Kategorie: A tým