Prohlédněte si detailní podzimní statistiky “A” týmu

“A” tým Slovanu Rosice obsadil po neúplné první polovině sezóny 2020/2021 solidní 10. místo tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Rosičtí měli povedený vstup do soutěže a po 5. kole se dokonce nacházeli na 1. místě, poté však přišla série několika utkání s těžšími soupeři a postupný propad do středu tabulky.

Tabulka:

Z 11 odehraných utkání zaznamenal “A” tým 4 výhry, 3 remízy a 4 prohry, za což získal celkem 15 bodů. To vše při mírně aktivním skóre 14:13. Na čele soutěže přezimuje na podzim neporažené béčko Slovácka, na opačném pólu se pak nachází juniorka Jihlavy.

18.  FC Vysočina Jihlava B 11 1 0 10 11:30 3 -9

Co se týče tabulky domácích zápasů (3-2-1), Rosice na podzim před vlastními fanoušky pouze v jednom případě nebodovaly a patří jim 4. místo. V tabulce venkovních utkání (1-1-3) jim pak patří 14. místo.

Zápasy:

V 11 odehraných zápasech nastoupilo v dresu áčka celkem 20 hráčů. Plný počet startů si připsalo 6 hráčů ve složení Jakub Černý, Pavel Drbal, Tadeáš Zezula, Pavel Novák, Adam Fila a Tomáš Dobrovodský.

Odehrané minuty:

Nejvytíženějšími hráči Slovanu co do počtu minut strávených na hřišti byli na podzim stopeři Tadeáš Zezula s Pavlem Drbalem a záložník Pavel Novák, kteří odehráli plný počet 990 minut. O pouhých 9 minut méně strávil na hřišti Jakub Černý (981), přes 800 odehraných minut pak zaznamenali Tomáš Selinger (873) a Adam Fila (805).

Střelci:

Na podzim se v dresu Slovanu gólově prosadilo celkem 7 hráčů. Nejlepším střelcem týmu se s 5 přesnými zásahy stal Adam Fila, ostatní střelci zaznamenali po dvou či jedné brance.

5 - Fila
2 -
Dobrovodský, Sedláček, Zezula
1 -
Drbal, Vítámvás, Novák

Podzimním králem střelců MSFL se s 11 góly stal Aleš Krč (Uničov), na 2. místě se s 10 brankami umístil Tomáš Komenda (Uničov) a 3. místo obsadil Pavel Simr (Vyškov), který se prosadil devětkrát.

Čistá konta:

Dvě vychytané nuly z 8 odehraných utkání si na podzim připsal Jan Zádrapa, díky nimž se v hodnocení brankářů nachází na děleném 7. – 12. místě soutěže. David Juran zaznamenal ve 3 zápasech jedno čisté konto.

Nejlepšími brankáři co do počtu vychytaných nul se na podzim stali Jiří Borek (Slovácko B) a Ondřej Kolenko (Hlučín), kteří neinkasovali v 5 utkáních.

Obdržené karty:

V hodnocení fair play skončili rosičtí po podzimu na 8. místě, když v 11 kolech nasbírali dohromady 21 žlutých karet a žádnou kartu červenou. Nejtrestanějšími hráči Slovanu bylo trio Jakub Černý, Pavel Novák a David Pazourek, kteří shodně obdrželi po třech žlutých.

3 – Černý, Novák, Pazourek
2 –
Drbal, Minárčik, Kugler, Selinger, Malata
1 – Zezula, Dobrovodský

Nejslušnějším týmem podzimní části soutěže se stal Zlín B (10 x ŽK, 1 x ČK), nejtrestanějším týmem byl na podzim naopak Frýdek-Místek (34 x ŽK, 3 x ČK).

Návstěvnost:

Průměrně navštěvovalo domácí zápasy Slovanu 277 diváků, což v tabulce průměrných návštěv řadí Rosice na 3. místo. Dohromady si v 6 odehraných utkáních našlo na stadion Slovanu cestu 1660 diváků. Divácké statistiky byly ovlivněny tím, že poslední dvě podzimní kola se hrály bez diváků.