Podzimní statistiky 11 mládežnických týmů Slovanu

Historicky nejvyšší počet 11 mládežnických družstev reprezentovalo v podzimní části sezóny 2020/2021 FC Slovan Rosice v soutěžích řízených Fotbalovou asociací České republiky. Níže přinášíme detailní statistiky jednotlivých týmů, informace o jejich umístění v soutěžích a zajímavé hráčské statistiky.

Starší dorost

Na lavičce staršího dorostu vystřídal po 8 letech Petra Čejku nováček mezi rosickými trenéry Jan Kugler. Kromě stávajících asistentů Davida Šandery a Lukáše Jandy se realizační tým v průběhu podzimu rozrostl ještě o Jaromíra Kratochvíla. Po 11 odehraných podzimních kolech patří staršímu dorostu s bilancí 7 výher, jedné remízy a 3 porážek velmi pěkné 5. místo v tabulce krajského přeboru. Skóre měl nejstarší mládežnický tým klubu aktivní 32:20 a o jeho branky se podílelo celkem 11 hráčů.

Celkově si na podzim v dresu staršího dorostu připsalo start 29 hráčů, pouze čtyři z nich však nastoupili ve všech utkáních – Tomáš Kratochvíl, kapitán Pavel Král, Filip Vladík a Tadeáš Mutina. Jednou chyběli Lukáš Brunclík a Adam Novák. Co se týče nejlepšího střelce, tím se i přes několik absencí stal Oliver Polák, který vstřelil 9 branek (celkově 15. – 17. místo). Na 2. místě se se shodným počtem 4 gólů umístili Pavel Král, Filip Vladík a Tadeáš Mutina.

Podrobné informace ze všech utkání staršího dorostu naleznete zde a tabulku zde

SD

Mladší dorost

Mladší dorost vedený triem Josef Tesař, Robert Jelen a Libor Masný má za sebou stejně jako ten starší povedenou necelou půlsezónu, během níž nasbíral 21 bodů za 7 výher a 4 porážky a přezimuje rovněž na 5. místě tabulky. Skóre 62:27 znamená, že v průměru nastřílel tým téměř 6 branek v každém utkání. Hned ve třech případech se pak mladším dorostencům podařilo nastřílet soupeřům dvouciferný počet branek.

Mladší dorost protočil v průběhu podzimu 28 hráčů, ve všech případech se ale na hřišti ukázali jen Adam Novák a Tadeáš Mutina. Oba jsou zároveň nejlepšími střelci týmu, když Adam Novák vsítil 12 branek (celkově 6. – 8. místo), Tadeáš Mutina pak dokonce 21 branek, což z něj dělá 2. nejlepšího střelce celé soutěže. Třetím nejlepší střelcem se stal Petr Tesař, který zaznamenal 7 gólů (celkově 18. – 23. místo), o jeden zásah méně si připsala posila ze Zbrojovky Brno Alex Mendel. Celkově se alespoň jednou gólově prosadilo úctyhodných 14 hráčů. Pouze v jednom případě se na podzim v sestavě mladšího dorostu neobjevila čtveřice David Apruzzese, Lukáš Brunclík, Patrik Jelen a Filip Liška.

Informace z jednotlivých utkání týmu si můžete prohlédnout zde, tabulku zde

MD

Starší žáci “A”

Starší žáci “A” poskládali pro nový soutěžní ročník velmi silný tým a to se odrazilo na jejich hře i výsledcích. Z 8 případů svěřenci trenérského dua Ondřej Šafránek a Jan Pokorný pouze jedinkrát nebodovali a s bilancí 7 vítězství a jedné porážky okupují díky lepšímu skóre 1. místo tabulky krajského přeboru Jihomoravského kraje. Navíc s impozantním skóre 49:4 a jedním odloženým zápasem k dobru.

Kádr nejstaršího žákovského družstva čítá i s nedávnými posilami z Kohoutovic přes 20 hráčů, z nichž řada nastupovala na podzim i za mladší dorost. Plný počet startů si připsala pětice ve složení Marek Střecha, Marek Švestka, Tadeáš Vladík, Štěpán Klusák a Marek Šalovský. Pouze jednou na hřišti absentovali kapitán a nejvytíženější mládežnický hráč Slovanu Lukáš Antoš, dále Matěj Kotačka, Jan Pokorný, Matyáš Mutina a Petr Tesař. Na 49 vstřelených brankách se dohromady podílelo 10 hráčů. Nejčastěji přispívali Petr Tesař (13 gólů – celkově 2. – 3. místo), Matěj Kotačka (12 gólů – celkově 4. místo) a Lukáš Antoš (9 gólů – celkově 5. místo). Hned v 7 z 8 případů pak udrželi naši brankáři čisté konto, konkrétně Michal Otáhal 5x (nejlepší v celé soutěži) a Jan Oborný 2x.

Podrobnosti ze zápasů starších žáků “A” jsou zde, tabulka zde

SZ? A

Starší žáci “B”

Nově založený tým starších žáků “B”, který vede Bohumil Klusák se svými asistenty Stanislavem Červinkou a Davidem Brunclíkem, si v premiérové sezóně nevede vůbec špatně, když se s bilancí 4 výher, 2 remíz a jedné prohry nachází pouze vinou horšího skóre na 2. místě okresního přeboru. Skóre má tým aktivní 22:15.

Do 7 podzimních klání zasáhlo přes 20 hráčů. Ani jednou na place nechyběli Štěpán Klusák, Filip a Marek Brunclíkovi, Max Zákostelecký, Matyáš Mutina a Marek Pavlíček. 6 startů zaznamenali kapitán týmu Jan Červinka, Tobias Limberg, Ivo Neruda a Adam Šindler. Nejlepším střelcem se s 5 góly stal Marek Pavlíček (celkově 4. – 7. místo), po něm pálil nejčastěji Matyáš Mutina (4 branky – celkově 8. – 11. místo). Alespoň jednou se mezi střelce zapsalo 11 hráčů včetně jediné dívky působící v našich žákovských družstvech Adély Novákové.

Podrobné info z jednotlivých utkání béčka starších žáků naleznete zde a tabulku zde

SZ? B

Mladší žáci “A”

Mladší žáci “A” jsou spolu s “B” týmem mužů a béčkem mladších žáků statisticky nejúspěšnějším týmem Slovanu. Z dosavadních 8 odehraných zápasů se ve všech případech radovali z výhry (skóre 45:13) a zaslouženě tak družině trenérů Petra Soustružníka, Jana Karáska, Ondřeje Horkého a Vlastimila Nevřivého náleží 1. místo v krajském přeboru. Obě naše žákovská áčka tak přezimují na čele svých soutěží.

Hráčský kádr v létě posílilo několik šikovných hráčů a i jejich zásluhou je nyní na soupisce týmu téměř 20 fotbalistů. Nejčastěji na podzim nastupovali Adam Řezníček, David Kirš, Ondřej Mašek, Adam Karásek a Michal Karásek, kteří nechyběli ani v jednom případě. V jednom utkání absentovali kapitán Samuel Salava a Jan Mezník. Nejvíce branek, konkrétně 13, nastřílel Jakub Řezníček (celkově 3. místo), 11x se prosadil David Kirš (celkově 6. místo) a třetím nejlepším střelcem týmu je se 7 góly Adam Karásek (celkově 15. místo), který zaznamenal o jeden zásah více než bratr Michal. Mezi střelce se na podzim zapsalo celkem 8 hráčů.

Informace z mistrovských utkání mladších žáků “A” naleznete zde, tabulku zde

MZ? A

Mladší žáci “B”

Jak již bylo výše zmíněno, rovněž mladší žáci “B” vedení Rostislavem Smištíkem byli v první, byť neúplné polovině sezóny stoprocentně úspěšní. Ze 7 utkání nasbírali 21 bodů a se skóre 37:9 byli druhým nejlépe střílejícím i bránícím týmem soutěže. Přesto jim v tabulce okresního přeboru patří “až” 2. místo za sdruženým celkem Čebín/Drásov, který má však odehráno o jeden zápas více.

Nejlepším střelcem podzimu se stal Martin Svoboda, který vsítil 7 branek (celkově 5. – 8. místo), za ním skončili s 5 góly bratři Michal a Adam Káráskovi (celkově 10. – 15. místo) a čtyřgóloví Matěj Nevřivý s Jakubem Řezníčkem (celkově 16. – 21. místo). V zápise o utkání se do kolonky střelců zapsalo celkem 11 hráčů. Ani v jednom ze 7 případů nechyběla trojice Luciano Caratti, Damián Dutka a Jan Klíma, jednou pak v sestavě chyběli Ondřej Klusák, Štěpán Rozík, Václav Smištík a Martin Svoboda.

Informace ze všech zápasů mladších žáků “B” najdete zde, tabulku zde

MZ? B

Starší přípravka “A”

Starší přípravka “A” byla na podzim co do počtu vítězství naším nejlepším přípravkovým týmem. Konkrétně se svěřenci Miroslava Kratochvíla a Dana Šindlera radovali hned v 7 z 8 odehraných utkání, za což jim v pomyslné tabulce (v kategoriích přípravek se tabulky nezveřejňují) náleží 3. místo z 12členného osazenstva.

Do zápasů nejstarší přípravky zasáhlo na podzim dohromady 16 fotbalistů a fotbalistek. Kompletní penzum utkání odehráli Jakub Franěk, Albert Navrátil a kapitán Erik Škoda. Posledně jmenovaný se zároveň stal nejlepším střelcem týmu, když konta soupeřů zatížil 24 trefami (celkově 4. – 5. místo). O dvě branky méně vstřelil Albert Navrátil (celkově 6. místo) a dvouciferný počet branek zaznamenali ještě Jakub Franěk (16) a Robin Grulík (15). Na celkovém počtu 113 nastřílených branek se podílelo dohromady 14 hráčů.

Pro více informací z mistrovských utkání starší přípravky “A” klikněte zde

SP A

Starší přípravka “B”

Starší přípravka “B”, hrající stejnou soutěž, se v tabulce umístila hned za áčkem na 4. pozici. V 8 odehraných zápasech získala 5 výher a 3 prohry, to vše při aktivním skóre 89:77.

Hlavní trenérka Helena Navrátilová využila na podzim služeb 21 dětí, nejvíce pak syna Alberta (8 utkání), Zoi Paraskevopulu a Tomáše Tesaře (oba 7 zápasů). Jednoznačně nejlepším střelcem týmu se s 24 góly stal Albert Navrátil (celkově 4. – 5. místo), za ním pak skončili Erik Škoda (14 branek) a Jakub Franěk s Vojtěchem Tesařem (oba 9 branek).

Podrobnosti ze všech utkání týmu naleznete zde

SP B

Mladší přípravka “A”

Mladší přípravka “A” odehrála během září a října stejně jako ostatní přípravkové týmy 8 utkání, během nichž zaznamenala 2 výhry a 6 porážek. V pomyslné tabulce za to svěřencům trenéra Martina Skokana patří 10. místo. Celkem nastřílelo áčko mladší přípravky 84 branek oproti 97 inkasovaným.

Na podzim za tým U9 nastoupilo 19 hráčů a hráček. Plný počet zápasů odehráli Jakub Skokan, Adriana Soustružníková a Vojtěch Voral. Pouze v jednom případě postrádal trenér služby Melanie Malatové, Maxe a Natálie Novákových, Ondřeje Schimpfela a Vojtěcha Tesaře. Nejlepšími kanonýry byli s 35 zásahy Jakub Skokan, který v celkovém hodnocení soutěže obsadil 2. místo, a s 22 brankami Vojtěch Tesař. Za nimi skončilo dalších 7 střelců.

Informace z utkání mladší přípravky “A” jsou zde

MP A

Mladší přípravka “B”

Benjamínci z mladší přípravky “B” obsadili ve své premiérové sezóně 11. místo, když proti často starším protivníkům jednou zvítězili a sedmkrát prohráli. Branek nastřílela družina trenéra Zdeňka Žáka 53 a obdržela jich 131.

Celkem za náš nejmladší přípravkový tým nastoupilo na podzim 20 dětí. Všechna utkání odehráli Marco Magrin a Jiří Žák, jednou absentovali Richard Francis s Filipem Květoslavem Kroupou. Nejčastěji se gólově prosadil Jakub Skokan (17 branek), po něm Filip Květoslav Kroupa (7 branek) a Marco Magrin s Vojtěchem Tesařem (oba 6 branek). Alespoň v jednom případě se pak z gólu radovalo ještě dalších 7 hráčů či hráček.

Výsledkový servis týmu naleznete zde

MP B

Fotbalová školička

Zatímco u soutěží přípravek se nezveřejňují tabulky, u kluků a holek z fotbalové školičky se nezveřejňují ani výsledky. Hraje se pouze pro radost. Nejmenší členové našeho klubu absolvovali pod záštitou GTM OFS Brno-venkov na podzim tři mini turnaje a vrcholem první poloviny sezóny pro ně byl domácí turnaj O pohár města Rosice, kterého se zúčastnilo 12 týmů z celého okresu. Hlavní trenér Petr Soustružník s asistenty Janem Fraňkem, Zdeňkem Žákem a nově i Alešem Marešem pracují s 15členným kádrem.

Podrobné informace o naší fotbalové školičce včetně informací o celoročním náboru malých fotbalistů a fotbalistek naleznete zde

S?