Povedený podzim “B” týmu mužů pohledem statistik

Ve třetí sezóně od svého znovuzaložení má “B” tým mužů Slovanu nakročeno za postupem do okresního přeboru, když v 10 odehraných podzimních kolech neztratila družina trenérů Čejky a Kratochvíla jediný bod.

Tabulka:

Jak již bylo napsáno výše, z 10 utkání zaznamenal “B” tým 10 výher a se ziskem 30 bodů při skóre 51:3 je  na 1. místě tabulky III. třídy okresního přeboru. Devětkrát se rosičtí radovali z výhry po zápase, jednou pak již před výkopem, když zápas s Babicemi byl kvůli vysoké marodce soupeře kontumován. Před nejbližším pronásledovatelem Dolními Kounicemi má naše rezerva náskok 6 bodů. Záchranářské boje naopak na jaře čekají pravděpodobně Senorady a Babice u Rosic.

Zápasy:

V 10 zápasech (9 hraných) nastoupilo v dresu béčka dohromady 25 hráčů, přičemž 6 hráčů patří do kádru “A” týmu. Plný počet 9 startů si připsala šestice hráčů Petr Soustružník, Jan Karásek, Dominik Kratochvíl, Tomáš Zahradníček, Matěj Stojan a Lukáš Janda. O jeden start méně zaznamenali Ondřej Jobánek, Sebastian Hvězda a Vojtěch Svoboda. Za zmínku stojí fakt, že až na jednu výjimku využili trenéři pokaždé maximální možnost 5 střídání v utkání.

Odehrané minuty:

Nejvytíženějším hráčem týmu co do počtu minut strávených na hřišti byl na podzim brankář Petr Soustružník, který odchytal plný počet 810 minut. Na 2. místě je se 725 minuty obránce Jan Karásek a třetí místo patří Dominiku Kratochvílovi, který na place strávil 721 minut.

810 - Soustružník, 725 - Karásek, 721 Kratochvíl, 655 - Zahradníček, 630 - Šafránek, Prax, 598 - Hvězda, 592 - Stojan, 557 - Jobánek O., 504 - Janda, 420 - Svoboda, 330 - Šíp, 306 - Jahn D., 270 - Malata, 227 - Jahn F., 180 - Trtílek, 145 - Dobrovodský, 121 - Bílek, 105 - Jobánek M., 90 - Kugler, 87 - Pouchlý, 79 - Hanzal, 61 - Praks, 34 - Pulyak, 17 - Navrátil, 16 - Vaverka

Střelci:

S 51 vstřelenými góly je náš “B” tým jednoznačně nejlépe střílejícím mužstvem v soutěži. Na podzim se v dresu Slovanu gólově prosadilo úctyhodný počet 16 hráčů. Nejlepšími střelci týmu se se 7 přesnými zásahy stali Roman Prax a Matěj Stojan, kterým v celkové tabulce střelců patří dělené 7. – 14. místo. Podzimním králem střelců soutěže se s 15 góly stal János Szojma z Mělčan, o jeden zásah méně zaznamenal Radim Wascher z Dolních Kounic.

1 - Jahn F., Jahn D., Bílek, Praks, Kugler

V průměru nejméně času ke vstřelení branky potřeboval na hřišti strávit Filip Navrátil (9 minut), po něm David Pouchlý (29 minut) a Jan Trtílek (30 minut), kterému v soutěži vícególových střelců patří celkové 3. místo v soutěži.

Čistá konta:

Kromě nejlepšího útoku mělo béčko i nejpevnější obranu. Pouhé tři inkasované branky znamenají, že tým inkasoval v průměru jednou za 300 minut. Šest vychytaných nul z 9 odehraných utkání si na podzim připsal Petr Soustružník, díky nimž se v hodnocení brankářů nachází na 1. místě soutěže.

Obdržené karty:

V hodnocení fair play skončili rosičtí po podzimu na 2. místě, když v 10 kolech nasbírali dohromady pouhých 10 žlutých karet a žádnou kartu červenou. Nejslušnějším týmem podzimní části soutěže se 8 žlutými kartami stala Zbraslav B.