“A” tým skládá kádr pro jaro a vyhlíží rozvolnění soutěží

Již sedmý týden netradiční zimní přípravy zahájili v pondělí fotbalisté “A” týmu Slovanu. Tréninky probíhají kvůli vládním opatřením v omezeném režimu, přípravná utkání jsou pak zrušena úplně. Svěřencům trenéra Michala Kuglera, kterým po podzimu patří 10. místo v tabulce MSFL, tak nezbývá nic než nadále nabírat především fyzickou kondici a čekat na rozvolnění amatérských fotbalových soutěží.

Změny v kádru:

Hráčský kádr “A” mužstva dostál prozatím několika změn. Z druholigové Líšně zamířil do Rosic na hostování krajní obránce či záložník Peter Šenk (1994), z rovněž druholigového Blanska přestoupil do Slovanu odchovanec Zbrojovky Brno Daniel Přerovský (1992), který může nastupovat v útoku i v záloze, a na zkoušce je v klubu talentovaný záložník z Interu Bratislava Patrik Lörincz (2000). Dobrou zprávou pro všechny fanoušky rosického fotbalu je určitě prodloužení hostování útočníka Adama Fily z Líšně. Z podzimního hostování se navíc do přípravy vrátili obránci Dominik Blažík (1.SC Znojmo) a Petr Šíp (SK Olympia Ráječko).

Rosický dres už naopak nebude na jaře oblékat obránce Miroslav Minárčik, který se vrací do mateřské Líšně, a pravděpodobně ani dlouholetý kapitán Petr Malata. Ikona rosického fotbalu projevila kvůli přibývajícímu věku žádost o přestup do nižší soutěže a jeho dalším působištěm by se měla stát Čechie Zastávka. Pokud se přestup Petra Malaty opravdu uskuteční, z kabiny Slovanu nezmizí, jelikož v průběhu ledna rozšířil realizační tým “A” mužstva a stal se novým asistentem Michala Kuglera.

Hráčský kádr pro zimní přípravu:

Brankáři: David Juran (1993), Jan Zádrapa (1993), Petr Soustružník (1970)

Obránci: Tadeáš Zezula (1993), Peter Šenk (1994), Michael Kršák (1991), Jakub Černý (1994), Jan Vítámvás (1990), Pavel Drbal (1993), Petr Šíp (1986), Dominik Blažík (1999)

Záložníci: Tomáš Praks (1996), Pavel Novák (1999), Michal Kugler (1993), Jiří Koláčný (1997), David Pazourek (1995), Tomáš Selinger (1991), Tomáš Dobrovodský (2000), Erik Sedláček (1996), Patrik Lörincz (2000)

Útočníci: Petr Malata (1982), Adam Fila (1999), Jan Trtílek (1993), Daniel Přerovský (1992)

Realizační tým:

Složení realizačního týmu je následující. Hlavním trenérem týmu je Michal Kugler, jeho asistenty Petr Čejka s Petrem Malatou, trenérem brankářů Josef Hron a vedoucím mužstva Miroslav Bílek.

Přípravné zápasy:

Jak již zaznělo v úvodu, všechny naplánované přípravné zápasy byly kvůli nepříznivé epidemiologické situaci v České republice zrušeny.