Příprava: Áčko zvítězilo nad divizním Hodonínem 2:1

Ve třetím přípravném utkání hostili fotbalisté “A” týmu Slovanu přední celek divize D FK Hodonín. V bojovném utkání padly celkem tři branky a všechny v první poločase.

FC Slovan Rosice – FK Hodonín      2:1 (2:1)

Branky: 16. Dobrovodský, 45+2. (PK) Drbal – 43. Galuška

ŽK: Šíp – Urbančok, Kyselka, Michna

Rozhodčí: Vostrejž – Hudec, Šustr

Rosice: Zádrapa – Kršák, Malár, Drbal (K), Šíp – Buchta, Koláčný (69. Pazourek) – Šenk (65. Černý), Novák, Sedláček (65. Přerovský) – Dobrovodský

Hodonín: Petráš – Dressler, Kyselka (74. Christopher), Dunda (62. Raisigl) – Bohun (62. Čech), Michna (46. Pospíšil), Švantner, Urbančok (46. Žák), Sukup (46. Helísek) – Galuška (46. Sasín), Holek (62. Konečný)

V 7. minutě se mezi obránci Slovanu protáhl Holek, zblízka ale Zádrapu nepřekonal, protože domácí brankář jeho pokus z úhlu vyrazil. V 16. minutě našel Novák za obranu hostů nabíhajícího Sedláčka, toho Petráš fauloval, sudí však ponechal výhodu a před Dobrovodským stála prázdná branka – 1:0. Ve 23. minutě mohl po rohovém kopu zvýšit Drbal, sám před Petrášem ale pouze nastřelil hodonínského brankáře. Ve 43. minutě využili hosté chybné rozehrávky domácích a Galuška svůj únik z poloviny hřiště zakončil střelou podél Zádrapy – 1:1. V nastavení prvního poločasu zahrál jeden z hodonínských obránců ve vlastní šestnáctce rukou a nařízenou penaltu Drbal s přehledem proměnil – 2:1.

V 65. minutě mohl Drbal přidat hlavou další gól, sám před Petrášem ale nechal opět vyniknout hostujícího golmana. V 71. minutě vybojoval na polovině soupeře míč Černý, narazil si s Pazourkem a střelou zpoza šestnáctky těsně minul pravý horní roh branky. Definitivně rozhodnout mohli rosičtí v 84. minutě, kdy Pazourek našel přesným centrem na malém vápně Přerovského, ten však nejprve hlavičkoval do Petráše, který následně svůj vynikající výkon korunoval fantastickým zákrokem proti Přerovského dorážce.

sobotu přivítají fotbalisté “A” týmu na domácím stadionu Zbrojovku Brno B. Generálka začíná v 11:00.