“A” tým využil dlouhou přesilovku a Vrchovinu porazil jasně 3:0

Ve 24. kole MSFL hostili fotbalisté “A” týmu Slovanu 15. tým tabulky SFK Vrchovina. Rosičtí si v utkání i díky brzkému vyloučení hostujícího Batelky vytvořili spoustu šancí, které dokázali po změně stran proměnit a nakonec se radovali ze zaslouženého vítězství 3:0.

FC Slovan Rosice – SFK Vrchovina      3:0 (0:0)

Branky: 55. Selinger, 60. Přikryl, 72. Přerovský

ŽK: Přerovský, Drbal – Partl

ČK: 3. Batelka (Vrchovina)

Rozhodčí: Rosický – Nápravník, Denev

Delegát: Karas

Diváků: 280

Rosice: Zádrapa – Praks, Zezula, Drbal (K), Kršák (76. Vítámvás) – Koláčný (87. Mutina), Novák – Přikryl (87. Král), Selinger, Pazourek (72. Fila) – Přerovský (76. Kozel)

Vrchovina: Šmída – Švanda (32. Bača), Batelka, Trojánek – Partl, Michal (K), Sytař (19. Hekerle), Svoboda (70. Jícha), Novotný – Duba (70. Hlaváč), Matulka

Ve 2. minutě zakombinovali na pravé straně Selinger s Praksem a druhý jmenovaný následně našel přihrávkou před branku Přerovského, ten zblízka orazítkoval pravou tyč. Ve 3. minutě se po Koláčného pasu za obranu Vrchoviny řítil sám na branku Pazourek, kterého fauloval Batelka a byl vyloučen. Následný přímý kop zpoza hranice velkého vápna zakroutil Přerovský k pravé tyči, Šmída ale konečky prstů vytěsnil míč na roh. V 7. minutě pronikl do šestnáctky hostů Kršák, propálit Šmídu se mu nepodařilo. Stejně tak si o chvíli později vedli Přikryl s Přerovským. V 17. minutě přihrál Přikryl pod sebe Koláčnému, jehož střelu mířící pod břevno vyrazil Šmída na roh. Ve 22. minutě se po centru Prakse z pravé strany ocitl sám před Šmídou Přerovský, z malého vápna ale hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Hosté z Vrchoviny poprvé zahrozili ve 26. minutě, kdy si za velkým vápnem našel odražený míč Matulka, Zádrapa jeho střelu vyrazil. Ve 42. minutě pronikl po přihrávce Přikryla do hostující šestnáctky Selinger, obešel jednoho z bránících hráčů, následně však pálil pouze do připraveného Šmídy. Gólem neskončil ani centr Zezuly z nastavení první půle a následná střela Koláčného, jenž o centimetry minula břevno.

V zahazování šancí pokračovali rosičtí i po změně stran. V 50. minutě zakombinovali na levé straně Pazourek s Přikrylem, Přikryl následně nabil Přerovskému, který zblízka minul levou tyč. O dvě minuty později si Selinger narazil míč s Přerovským a následně stál sám před Šmídou, hostující brankář ale vytasil další fantastický zákrok a míč vyrazil. V 55. minutě už se domácí dočkali, když Přikryl potáhl středem hřiště míč, následně jej předložil Selingerovi, který střelou k levé tyči poslal Slovan do vedení – 1:0. V 59. minutě vyskočil na rohový kop Pazourka nejvýše Praks, hlavičkoval však těsně vedle. V 60. minutě vystihl Selinger nepovedenou rozehrávku Šmídy, přihrál do úniku Přikrylovi, který se zbavil jednoho z obránců a střelou do protipohybu hostujícího golmana zvýšil vedení Slovanu – 2:0. Povedený výkon korunovali domácí v 72. minutě krásnou kombinační akcí, kdy se míč po trase Koláčný – Praks – Selinger dostal k nabíhajícímu Přerovskému, jenž zblízka propálil Šmídu – 3:0. Poslední šance utkání patřila hostům, když si v 85. minutě narazil Matulka míč s Partlem a z úhlu vyslal tvrdou střelu na Zádrapu, který jeho pokus vyrazil na roh.

Příští pátek zajíždějí fotbalisté “A” týmu do Vratimova. Začátek utkání je v 17:00.