Postupová sezóna “B” týmu mužů pohledem čísel a statistik

“B” tým mužů Slovanu vstupoval do soutěže s neskromným cílem v podobě postupu z okresního přeboru do I.B třídy krajského přeboru. A přesto, že do jara vstupovala naše rezerva až z 3. místa se ztrátou několika bodů na vedoucí Měnín a Oslavany, byli to nakonec rosičtí, kteří kolo před koncem zvítězili v Oslavanech před zraky 505 diváků 2:0 a tato výhra jim vysněný postup zajistila. Od začátku sezóny táhl tým za postupem suverénně nejlepší střelec celé soutěže Miroslav Kozel, který ve 26 zápasech zaznamenal neuvěřitelných 44 branek.

Tabulka:

Z 26 odehraných utkání zaznamenal “B” tým 22 výher, 2 remízy a 2 porážky a se ziskem 68 bodů obsadil 1. místo tabulky okresního přeboru Brno-venkov. Se 102 vstřelenými brankami se mohou rosičtí pyšnit druhým nejlepším útokem v soutěži, 27 obdržených branek pak znamená druhou nejlepší defenzivu ze všech týmů. Prvenství v obou kategoriích získaly Oslavany. Co se týče tabulky domácích zápasů (10-1-2), patří “B” týmu 3. příčka, v tabulce zápasů venkovních (12-1-0) skončil na 1. místě.

Zápasy:

Ve 26 zápasech nastoupilo v dresu béčka dohromady 35 hráčů. Plný počet startů si připsala však pouze dvojice Pavel Král a Miroslav KozelO jeden start méně zaznamenal Dominik Dutka, o dva méně pak Tomáš Zahradníček.

Odehrané minuty:

Nejvytíženějším hráčem týmu co do počtu minut strávených na hřišti byl v uplynulé sezoně Pavel Král, který i s nastaveními odehrál plný počet 2387 minut. O pouhých 39 minut méně odehrál Miroslav Kozel a na 3. místě skončil s 2077 minutami Roman Prax.

Střelci:

Na 102 vstřelených brankách “B” týmu se podílelo celkem 20 hráčů. Suverénně nejvíc jich nastřílel Miroslav Kozel, který se 44 góly suverénně ovládl tabulku střelců celé soutěže. Druhým nejlepším střelcem týmu byl s 12 přesnými zásahy Pavel Král (celkově 13. – 15. místo) a 3. místo mezi klubovými střelci náleží Romanu Praxovi, který se trefil 9krát (celkově 23. – 31. místo).