Před startem MSFL jsme krátce vyzpovídali Petra Čuhela

Již zítra vstoupí “A” tým Slovanu Rosice do nové sezóny Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy, když se od 10:15 představí na Bazalech proti jednomu z největších aspirantů na postup Baníku Ostrava B. Před startem soutěže jsme krátce vyzpovídali nového lodivoda rosických fotbalistů Petra Čuhela.

Petře, jak se zrodilo Vaše angažmá v Rosicích?

V kontaktu s vedením klubu jsem byl delší dobu a ke konci soutěže jsme se pak definitivně dohodli na spolupráci.

Máte za sebou působení v Mladé Boleslavi, Příbrami, Zbrojovce Brno či Slavii Praha. Není pro Vás 3. liga krokem zpět?

Není. Těším se na trénování ve známém prostředí, do Rosic se vracím moc rád.

V minulosti jste v klubu opakovaně působil. Na které angažmá vzpomínáte nejraději?

Nejraději vzpomínám na první dva roky a postup do I.A třídy krajského přeboru.

Koho z hráčů současného kádru Rosic jste vedl?

V nynějším kádru jsou dva hráči – Honza Vítámvás a Tomáš Selinger. Trénoval jsem ale i oba asistenty Petra Malatu a Petra Soustružníka.

Vaším asistentem je Váš bývalý svěřenec Petr Malata. Jak si spolu rozumíte na trenérské lavičce?

Petr byl vynikající hráč. Jsem velmi překvapen, jak zvládá trénování, ve všem si rozumíme. Má před sebou velkou budoucnost. Spolupráce všech členů realizačního týmu je výborná.

Jak hodnotíte současný kádr A týmu?

Konečné 5. místo v uplynulém soutěžním ročníku ukázalo velkou kvalitu rosického kádru. Jsem rád, že se v něm objevují vlastní odchovanci.

Během léta došlo v kabině k minimálním změnám. Jste se složením kádru spokojený nebo máte v hledáčku ještě nějaké posily?

Se složením kádru jsem spokojený a v tuto chvíli s příchody dalších hráčů nepočítáme. Neznamená to ale, že v průběhu podzimu nemůže dojít ještě k nějakým změnám.

Sezónu jste začali předkolem MOL Cupu na hřišti Bystřice nad Pernštejnem. Jak utkání hodnotíte?

Těší nás vítězství, mrzí nás inkasované branky po standardních situacích.

S jakým cílem vstupují Rosice do nového soutěžního ročníku MSFL?

Víme, že obhájit umístění z minulé sezóny bude těžké. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky.

Na úvod soutěže Vás čeká duel s jedním z favoritů na postup Baníkem Ostrava B. Co od duelu na Bazalech očekáváte?

Baník má ambice na postup, což dokazují i jeho výsledky v přípravě. V jeho kádru jsou mladí hráči s velkou kvalitou a motivací. Věřím však, že nejedeme předem poraženi, chceme v Ostravě bodovat.

Jaký styl hry je Vám vlastní, na co se můžou rosičtí fanoušci těšit?

Chceme se prezentovat aktivní hrou, odevzdat v každém utkání maximum a dobrými výkony a výsledky odměnit skvělé fanoušky.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů.