Příprava “A” týmu začíná 9. ledna, klub opouští tři defenzivní stálice

V pondělí 9. ledna zahájí fotbalisté “A” týmu Slovanu zimní přípravu na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy, do které budou rosičtí vstupovat ze skvělého 3. místa. Během přípravy odehrají svěřenci Petra Čuhela 6 utkání a hned tři z nich proti druholigovým soupeřům. První jarní mistrovské utkání pak sehraje naše áčko v sobotu 4. března, kdy bude od 14:30 hostit na domácím stadionu Baník Ostrava B.

Změny v kádru:

Hráčský kádr doznal v průběhu zimní přestávky nebývale většího počtu změn. Do přípravy se od jejího začátku zapojí levonohý krajní obránce či záložník Matěj Novotný (2002), který do Rosic míří na přestup z Mladé Boleslavi. V dresu jejího béčka (ČFL) odehrál více jak 30 utkání a patřil k základním pilířům sestavy. Druhou výraznou posilou Slovanu by měl být odchovanec Zbrojovky Brno Fabian Matula (2000), jenž na podzim oblékal dres rakouského Grosskrutu. Před letním odchodem do Rakouska plnil tento útočník či ofenzivní záložník roli kapitána juniorky Zbrojovky a na svém kontě má i tři pohárové starty za prvoligové áčko. Oba výše zmínění hráči se s prvním týmem Slovanu připravovali už v závěru podzimu. Dobrými podzimními výkony si o šanci v první týmu řekli také dorostenci Jiří Oborný (2004) a Sabri Al Dury (2004). Pozitivní zprávou je určitě i uzdravení dvou opor záložní řady Tomáše Selingera a Štěpána Přikryla.

Rosice naopak po několika úspěšných sezónách opouští stoper a dlouholetý zástupce kapitána Pavel Drbal, který se z rodinných a pracovních důvodů rozhodl přestoupit do Sparty Brno. Profesionální smlouvu klub neprodloužil s obráncem Janem Vítámvásem, o jehož fotbalové budoucnosti se rozhodne v nejbližších dnech. Třetí stálicí, kterou minimálně na jaře v dresu Slovanu fanoušci neuvidí, je brankář David Juran mířící do divizního Startu Brno.

Hráčský kádr pro zimní přípravu:

Brankáři: Jakub Drobek (2002), Jan Zádrapa (1993), Jan Oborný (2006)

Obránci: Tadeáš Zezula (1993), Michael Kršák (1991), Tomáš Praks (1996), Radek Buchta (1989), Jakub Černý (1994), Matěj Novotný (2002), David Kotásek (2002), Jan Krejčí (1990)

Záložníci: Karel Kulík (1999), Pavel Novák (1999), Jiří Koláčný (1997), Tomáš Selinger (1991), Tomáš Dobrovodský (2000), Erik Sedláček (1996), Pavel Král (2002), Štěpán Přikryl (1997), Tadeáš Mutina (2004), Vojtěch Haminger (2006), Al Dury Sabri (2004)

Útočníci: Adam Fila (1999), Daniel Přerovský (1992), Fabian Matula (2000), Miroslav Kozel (2002), Oborný Jiří (2004)

Realizační tým:

Složení realizačního týmu zůstává stejné jako na podzim. Hlavním trenérem “A” týmu je Petr Čuhel, jeho asistenty jsou Petr Malata s Janem Kuglerem, trenérem brankářů Petr Soustružník, kondičním trenérem Filip Košecký a vedoucím mužstva Miroslav Bílek.

Přípravné zápasy:

Během zimní přípravy sehrají rosičtí 6 přípravných utkání, ve kterých je čekají atraktivní soupeři. První přípravný zápas sehraje áčko na konci ledna s třetiligovým Blanskem a v generálce se na konci února utká se štikou 2. ligy Vyškovem.

28.1. (So)   FK Blansko (MSFL) – FC Slovan Rosice
1.2. (St)   FC Slovan Rosice – TJ Tatran Bohunice (divize)
4.2. (So)   SK Sigma Olomouc B (FNL) – FC Slovan Rosice
11.2. (So)   FC Vysočina Jihlava (FNL) – FC Slovan Rosice