“A” tým Slovanu podlehl doma Vrchovině 1:3

Fotbalisté rosického Slovanu nedokázali navázat na výhry s Havlíčkovým a Uherským Brodem a v předehrávaném 15. kole moravskoslezské divize podlehli doma Vrchovině 1:3.

FC Slovan Rosice – SFK Vrchovina      1:3 (1:1)

Branky: 21. Chlup – 5. Michal, 53. Sodomka R., 93. Dvořáček

ŽK: 69. Havlásek, 92. Chlup – 55. Košík, 57. Michal, 60. Žák, 86. Sodomka R.

Rozhodčí: Poláček – Tomanec, Mikulášek

Diváci: 110

Rosice: Zádrapa - Drbal, Selinger, Huška, Vítámvás – Makiš (61. Fojtík), Havlásek, Dvořák, Chlup – Pecha, Malata (K) (73. Rybníček)

Vrchovina: Šmída – Košík, Dvořáček, Smatana L., Šandera – Sodomka P. (87. Šustáček), Michal (K), Sodomka P., Žák (61. Blažíček), Mazel – Smetana P.

Slovan nepotvrdil sobotní výhru v Uherském Brodě a v utkání předehrávaného 15. kola s hostující Vrchovinou prohrál 1:3. Už v 5´ využil kapitán hostí Michal chybnou rozehrávku Chlupa a pohotovou střelou zpoza šestnáctky zařídil Vrchovině vedení – 0:1. Svoji chybu napravil Chlup ve 21. minutě, když se po přihrávce od Havláska dostal z levé strany hřiště až na hranici velkého vápna hostí a přesnou přízemní střelou k levé tyči vyrovnal – 1:1.

Hostům se povedl i nástup do 2. poločasu. V 53´ se nádhernou střelou z 25 m trefil do horního pravého rohu branky domácích R. Sodomka1:2. Následná snaha hráčů Slovanu o vyrovnání končila, většinou díky nepřesné přihrávce, v prostoru okolo pokutového území na kopačkách obrany hostí. Do zakončení se hráči Slovanu dostali až v 86´, kdy po centru Rybníčka od pravé čáry hlavičkoval z hranice malého vápna Chlup, míč ale po odrazu od země branku přeletěl. V nastaveném čase v 93´ uzavřel skóre zápasu hostující Dvořáček, kdy míč po jeho spíše nákopu než střele zapadl pod břevno Zádrapovy branky – 1:3.