“A” tým Slovanu představuje kádr pro jarní část MSFL

Již zítra vstoupí fotbalisté “A” týmu Slovanu do druhé poloviny soutěžního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy, když od 14:30 přivítají na domácím stadionu tabulkového souseda Baník Ostrava B. Svěřenci kouče Petra Čuhela vstupují do sezóny s 23 hráči a 3 brankáři na soupisce.

Změny v kádru:

Hráčský kádr doznal v průběhu zimní přestávky nebývale velkého počtu změn. Z Mladé Boleslavi přestoupil do Rosic levonohý krajní obránce či záložník Matěj Novotný, který si v dresu mladoboleslavského béčka (ČFL) připsal více jak 30 startů. Druhou posilou Slovanu je odchovanec Zbrojovky Brno Fabián Matula, útočník či ofenzivní záložník se třemi pohárovými starty za prvoligové áčko. V širším kádru prvního mužstva jsou také talentovaní dorostenci Jiří Oborný a Sabri Al Dury.

Rosice naopak po několika úspěšných sezónách opustili stopeři Pavel Drbal, který se z rodinných a pracovních důvodů rozhodl přestoupit do Sparty Brno, a Jan Krejčí, jenž bude v kariéře pokračovat v Rakousku. Profesionální smlouvu klub neprodloužil s obráncem Janem Vítámvásem, o jehož fotbalové budoucnosti se rozhodne v nejbližších dnech a čtvrtou stálicí, kterou minimálně na jaře v dresu Slovanu fanoušci neuvidí, je brankář David Juran mířící do Olympie Ráječko.

Kompletní změny v kádru naleznete zde

Hráčský kádr pro jarní část MSFL:

Brankáři: Jakub Drobek (2002), Jan Zádrapa (1993), Jan Oborný (2006)

Obránci: Tadeáš Zezula (1993), Michael Kršák (1991), Tomáš Praks (1996), Radek Buchta (1989), Jakub Černý (1994), Matěj Novotný (2002), David Kotásek (2002), Jan Krejčí (1990)

Záložníci: Karel Kulík (1999), Pavel Novák (1999), Jiří Koláčný (1997), Tomáš Selinger (1991), Vojtěch Haminger (2006), Tomáš Dobrovodský (2000), Erik Sedláček (1996), Pavel Král (2002), Štěpán Přikryl (1997), Al Dury Sabri (2004), Miroslav Kozel (2002)

Útočníci: Adam Fila (1999), Daniel Přerovský (1992), Tadeáš Mutina (2004), Fabian Matula (2000), Oborný Jiří (2004)

Kompletní soupisku “A” týmu naleznete zde

Realizační tým:

Složení realizačního týmu zůstává stejné jako na podzim. Hlavním trenérem “A” týmu je Petr Čuhel, jeho asistentem je Petr Malata, trenérem brankářů Petr Soustružník, kondičním trenérem Filip Košecký, vedoucím mužstva Miroslav Bílek a masérem Luděk Kugler.

Složení realizačního týmu včetně kontaktů naleznete zde

Přípravné zápasy:

Během zimní přípravy sehráli rosičtí 6 přípravných utkání, ve kterých třikrát zvítězili a třikrát prohráli. To vše při mírně aktivním skóre 11:10. Nejlepší střelcem zimy se se čtyřmi přesnými zásahy stal Štěpán Přikryl.

FK Blansko (MSFL) – FC Slovan Rosice     3:2 (Praks, Fila)
FC Slovan Rosice – TJ Tatran Bohunice     4:2 (Přikryl 3, Fila)
SK Sigma Olomouc B – FC Slovan Rosice     1:2 (Kozel, Přerovský)
FC Vysočina Jihlava – FC Slovan Rosice     2:0