V nastaveném čase obrala Bystřice “A” tým o dva body

V posledním podzimním utkání předehrávali rosičtí fotbalisté první jarní kolo, ve kterém na domácím trávníku přivítali Bystřici nad Pernštejnem. Přestože “A” tým Slovanu dlouho sahal po třech bodech, utkání nakonec skončilo remízou, když hosté dokázali v poslední minutě nastaveného času vyrovnat.

FC Slovan Rosice – SK Bystřice n/P      1:1 (1:0)

Branky: 28. Malata – 90+3. Vícha

ŽK: Vítámvás, Chlup, Huška, Lang, Zádrapa – 0

Rozhodčí: Šula – Možíš, Gasnárek

Diváci: 140

Rosice: Zádrapa – Vítámvás, Selinger, Havlásek, Drbal – Chlup (90. Přichystal), Lang, Huška, Dvořák, Moučka (74. Makiš) – Malata (K)

Bystřice: Trávníček – Mitáš, Vícha, Šponar, Svoboda (62. Illek) – Adamec, Zbytovský, Sklenář, Padrtka (74. Čech), Malý – Prášil

Dnešní zápas s Bystřicí byl zápasem dvou rozdílných poločasů. Od začátku zápasu si Slovan udržoval mírnou převahu. První větší šanci si vypracoval ve 21´ kdy Moučka z levé strany 16 poslal míč křížně podél celé branky, ale dobíhající Chlup již zakončoval z příliš ostrého úhlu a trefil pouze tyč branky. Ve 28´, po kombinaci Slovanu u levé čáry, si navedl míč na střed hřiště Malata a přesnou střelou z 18 m, na kterou Trávníček dosáhl pouze konečky prstů, trefil levý horní roh branky – 1:0. Ve 30´ pronikl po pravé straně do 16 hostí Chlup, na jeho polovysokou přihrávku do malého vápna však nedosáhl nabíhající Moučka. Ve 35´ podnikl samostatnou akci do obrany hostí z poloviny hřiště Malata, průnik zakončoval střelou z hranice 16 a míč proletěl těsně nad břevnem branky. Hosté se poprvé dostali do výraznější šance ve 37´, když domácí obrana nechala bez “dozoru” zcela volného Padrtku, který střílel z 18 m přesně k levé tyči branky, Zádrapa polovysoký míč vyrazil a dorážka Malého již mířila mimo tyče.

Ve 2. poločase se obraz hry změnil. Hosté do něj vstoupili s daleko větší aktivitou a důrazem a postupně si získávali převahu. Domácím hráčům se nedařilo udržel míč na svých kopačkách a dostávali se tak pod tlak hráčů hostí. K tomuto přispívalo i to, že většinu soubojů o míč posuzoval hlavní rozhodčí jako fauly domácích hráčů a hosté se tak dostávali k zahrávání standardních situací. Domácí obraně se však dařilo většinou centrované míče odvracet a hráči Bystřice se do vyložené šance nedostali. Využili až poslední příležitost v podobě rohového kopu, nařízeného ke konci třetí minuty nastavení, přestože byly signalizované pouze dvě, a Vícha přesnou hlavičkou k zadní tyči vyrovnal – 1:1.

Další mistrovské utkání odehraje “A” tým Slovanu až na jaře, kdy bude v sobotu 19. března (15:00) hostit FK Blansko.

Kategorie: A tým