Jarní premiéra áčka přinesla sedm branek a těsnou prohru

V úvodním utkání jarní části soutěže bylo v Rosicích k vidění pěkné bojovné utkání s hodně góly a množstvím dalších šancí na obou stranách, ze kterého si všechny body odvezli hosté z Blanska. 

FC Slovan Rosice – FK Blansko      3:4 (1:2)

Branky: 12. a 77. Malata, 51. Pazourek – 19. a 61. Traore, 13. vlastní, 57. Chloupek

ŽK: 50. Vítámvás, 80. Malata, 83. Šíp – 65. Šplíchal, 80. Koláček, 92. Juran

Rozhodčí: Vostrejž – Líkař, Sedláček

Diváci: 240

Rosice: Zádrapa – Vítámvás (63. Kugler), Drbal, Kršák, Šíp – Novotný (73. Moučka), Havlásek, Huška, Chlup (46. Selinger), Pazourek – Malata

Blansko: Juran – Gromský, Koláček, Muller, Šplíchal – Chloupek (88. Jarůšek), Schneider, Mezlík, Nečas (80. Buchta) – Traore (70. Trtílek), Švancara

Domácí obraně dělaly největší problémy rychlé protiútoky hostí, zejména dvojice Švancara a Traore. Již v 5´ šikovně “vyrobil” prvně jmenovaný na hranici 16 domácích na sebe faul, ale střela Mezlíka z přímého kopu mířila do zdi. Ve 12´ unikl obraně Slovanu po pravé straně hřiště Traore a jeho přihrávku před branku si do vlastní sítě srazil Vítámvás0:1. Domácí odpověděli bleskově. Po rozehrání ze středu hřiště a akci Novotného po pravé straně se míč v 16 hostí dostal k Malatovi, který přesnou střelou vyrovnal – 1:1. A v 19´ již opět vedli hosté. Švancara po levé straně pronikl až k brankové čáře odkud našel v prostoru penalty nedůsledně krytého Traoreho, který akci zakončil přesnou střelou k pravé tyči – 1:2. Po rohu Slovanu ve 23´ vykopávali obránci Blanska z brankové čáry míč směřující do branky. Ve 41´ zopakoval Švancara akci z 19´, tentokrát ovšem postupoval sám podél brankové čáry před branku, jeho střelu ale obránci zablokovali. Do slibné šance přihrál ve 43´ Malata do 16 hostí Novotnému, jeho střelu obrana srazila na roh. V samém závěru 1. poločasu ve 45´ zahrávali hosté po faulu na Švancaru přímý kop z 22 m, střela mířila do zdi a následná dorážka z prostoru 16 mimo tyče.  

Vstup do 2. poločasu se domácím vydařil. V 51´ předvedli rychlou akci po pravé straně Selinger s Novotným, z jehož přihrávky před branku vyrovnal Pazourek2:2. O výsledku zápasu asi rozhodla 57´. Nejprve Malata přihrál z pravé strany 16 před branku Pazourkovi, jeho střela však do branky nezamířila, a po následném protiútoku využil chyby špatně vyběhnuvšího Zádrapy Chloupek, který trefil lobem prázdnou branku – 2:3. V 61´ vysunul Švancara za obranu domácích Traoreho, který přesnou střelou zvýšil vedení Blanska – 2:4. V 77´ po rohu domácích vrátila obrana Slovanu odražený míč z poloviny hřiště do 16 Blanska přímo k Malatovi, který přesnou střelou do horního rohu branky snížil – 3:4. Domácí vycítili šanci na vyrovnání. Z několika nadějných příležitostí měl největší v 88´ Selinger, jeho střela po rohovém kopu však mířila nad branku.

V příštím kole zajíždějí fotbalisté Slovanu do Havlíčkova Brodu. Utkání se hraje v neděli 27. března od 15:00.

Kategorie: A tým