“A” tým: Statistiky soutěžního ročníku 2015/16

Konečné 6. místo obsadili fotbalisté Slovanu Rosice v právě skončeném soutěžním ročníku Moravskoslezské divize “D”. Po nevydařené podzimní části sezóny (4-5-7), kdy se tým nacházel se ziskem 17 bodů až na 13. místě, se hráčům rosického “A” týmu vydařila jarní polovina soutěže (9-1-4) a pod vedením nového trenéra Michala Kuglera se stali druhým nejlepším týmem jara.

Konečná tabulka:

Za 13 výher, 6 remíz a 11 proher získal Slovan Rosice 45 bodů, to vše při aktivním skóre 54:37. Vítězem a postupujícím do MSFL se stalo Blansko, sestupujícími jsou naopak Havlíčkův Brod a nováček ze Ždírce nad Doubravou.

Zápasy Slovanu:

V 30 odehraných soutěžních zápasech nastoupilo v dresu Slovanu celkem 26 hráčů. Plný počet startů si připsali Jiří Huška a Tomáš Selinger, o dva zápasy méně zaznamenala čtveřice hráčů Jan Zádrapa, Petr Malata, Pavel Drbal a Tomáš Chlup.

30 – Huška, Selinger, 28 – Zádrapa, Malata, Drbal, Chlup, 26 – Moučka, 25 – Vítámvás, 24 – Havlásek, 22 – Lang, 14 – Kršák, Šíp, 13 – Přichystal, Kugler, 12 – Novotný, Makiš, 11 – Dvořák, 10 – Fojtík, Rybníček, 8 – Pazourek, Pecha, 4 – Krejčí, 3 – Foral, Hibš, 2 – Balčirák, Těžký

Odehrané minuty:

Nejvíce minut na hřišti strávil v letošní sezóně Jiří Huška, který jich odehrál 2671. O 72 minut méně odehrál Tomáš Selinger a třetím nejvytíženějším hráčem byl s 2520 minutami Jan Zádrapa. Plnou porci 1260 minut odehráli na jaře zimní posily Petr Šíp a Michael Kršák.

2671 – Huška, 2599 – Selinger, 2520 – Zádrapa, 2446 – Malata, 2365 – Drbal, 1906 – Havlásek, 1767 – Vítámvás, 1586 – Lang, 1566 – Moučka, 1418 – Chlup, 1260 – Šíp, Kršák, 985 – Dvořák, 868 – Přichystal, 767 – Novotný, 697 – Makiš, 642 – Pazourek, 634 – Rybníček, 344 – Fojtík, 180 – Balčirák, 178 – Pecha, 58 – Krejčí, 36 – Foral, 25 – Těžký, 15 – Hibš

Kanonýři:

Nejlepším střelcem Slovanu a zároveň i celé soutěže se 20 góly stal Petr Malata, který o jednu branku předstihl hodonínského Tomáše Polácha. Druhým nejlepším střelcem našeho týmu byl s pěti přesnými zásahy Tomáš Selinger a o branku méně zaznamenali Filip Novotný, Dominik Moučka a Ondřej Přichystal.

20 – Malata, 5 – Selinger, 4 – Novotný, Moučka, Přichystal, 3 – Chlup, Pazourek, Huška, Drbal, 1 – Vítámvás, Šíp, Kršák, Dvořák, vlastní

Čistá konta:

Celkem 10 utkání bez obdržené branky vyneslo Jana Zádrapu na první místo co do počtu vychytaných nul. Stejný počet čistých kont zaznamenal Filip Jícha ze Žďáru nad Sázavou, o jednu nulu méně pak David Juran z Blanska.

Obdržené karty:

Pouze dvě červené karty obdrželi hráči Slovanu, konkrétně David Lang a Pavel Drbal. To dělá ze Slovanu třetí nejslušnější tým celé soutěže. Nejvíce žlutých karet v sezóně obdržel Petr Malata (13), druhým nejčastějším hříšníkem byl Jiří Huška (8) a třetím Jakub Havlásek (6).