Letní příprava “A” týmu startuje v pondělí 4. července

Již v pondělí 4. července zahájí fotbalisté Slovanu Rosice letní přípravu na novou sezónu 2016/17. Během pěti týdnů sehrají rosičtí celkem šest přípravných utkání a v rámci Poháru FAČR se utkají s druholigovým Znojmem. Přípravu fotbalisté “A” týmu zakončí domácím mistrovským utkáním s FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou (sobota 6.8., 16:30).

Změny v kádru:

Do přípravy se kromě stálých opor týmu zapojí i několik nových hráčů. Kraj obrany či zálohy by měl vyztužit odchovanec Zbrojovky Brno Jakub Černý (1994), který s týmem trénoval už na konci uplynulé sezóny. Z Novosedel přichází talentovaný střední záložník Jan Vaněk (1994) a ze Svratky Brno hned dvojice mladíků Marek Chlad (1996) a Dominik Havlín (1996). Další novou tváří v kabině Slovanu bude kmenový hráč Bosonoh Jan Ovčačík (1993), který poslední sezónu strávil v Rakousku. O svoji šanci prosadit se v kádru áčka bude bojovat také mladý talentovaný útočník ze Zastávky David Strnad (1999). Do přípravy se rovněž zapojí dvojice dorostenců Slovanu Sebastian Hvězda (1997) a Filip Jahn (1998). O dalších případných posilách vedení klubu jedná.

Pětice hráčů z jarního kádru se naopak na začátku přípravy neobjeví. Dominik Moučka odchází na zkoušku do Zbrojovky Brno, Tomáš Chlup odchází do Rakouska, Jiří Pecha do Svratky Brno a vinou zranění jsou dlouhodobě mimo hru David Pazourek a Štěpán Rybníček.

Hráčský kádr pro letní přípravu:

Brankáři: Jan Zádrapa (1993), Peter Balčirák (1994), Vojtěch Dočekal (1999)

Obránci: Jan Vítámvás (1990), Jiří Huška (1988), Pavel Drbal (1993), Michael Kršák (1991), Petr Šíp (1986), Dominik Hibš (1997), Jakub Černý (1994)

Záložníci: Jakub Havlásek (1989), David Lang (1986), Michal Kugler (1993), Tomáš Selinger (1991), Jan Vaněk (1994), Jan Ovčačík (1993), Marek Chlad (1996), Dominik Havlín (1996), Sebastian Hvězda (1997)

Útočníci: Petr Malata (1982), Filip Novotný (1993), Jakub Foral (1995), David Strnad (1999), Filip Jahn (1998)

Realizační tým:

Složení realizačního týmu zůstává beze změn. Hlavním trenérem týmu je Michal Kugler, jeho asistentem Petr Čejka a vedoucím mužstva je Miroslav Bílek.

Přípravné zápasy:

Celkem 6 přípravných utkání odehrají rosičtí fotbalisté, než nastoupí k prvnímu podzimnímu mistrovskému zápasu. Hned na úvod je čekají dva těžcí třetiligoví soupeři Líšeň a Vyškov, poté se střetnou se Svratkou Brno (Živný, Pecha, Těžký), utkají se jako tradičně se silnými Bohunicemi, v rámci oslav 90. výročí založení klubu zavítají do Říčan a poslední přípravné utkání sehrají s nováčkem krajského přeboru z Tišnova (Švancara, Traore, Čoupek).

9.7. (So)     FC Slovan Rosice – SK Líšeň (MSFL)
16.7. (So)   FC Slovan Rosice – MFK Vyškov (MSFL)
20.7. (St)    FC Slovan Rosice – FC Svratka Brno (I. A)
23.7. (So)   FC Slovan Rosice – TJ Tatran Bohunice (KP)
23.7. (So)   SK Říčany (OP) – FC Slovan Rosice
27.7. (St)    FC Slovan Rosice – AFK Tišnov (KP)

Kompletní rozpis přípravných utkání včetně míst a hracích časů naleznete zde

Pohár FAČR:

Na konci července čeká rosické fotbalisty generálka proti 1. SC Znojmo, se kterým se utkají v rámci 1. kola Poháru FAČR, který se letos bude hrát pod oficiálním názvem MOL Cup.

30.7. (So)   FC Slovan Rosice – 1.SC Znojmo FK (2. liga)

Farma:

Úspěšná farmářská spolupráce s Čechií Zastávka již nebude v novém soutěžním ročníku pokračovat, jelikož nový Soutežní řád FAČR ji neumožňuje.