Slovan dokázal v oslabení vstřelit Žďáru dvě branky a zvítězil 2:0

Povedený vstup do nového soutěžního ročníku 2016/17 mají za sebou fotbalisté “A” týmu. I přesto, že hráli téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Kršáka, dokázali rosičtí povzbuzováni početnou diváckou kulisou vstřelit Žďáru dva góly a po zásluze si do tabulky připsali premiérové tři body.

FC Slovan Rosice – FC ŽĎAS Žďár n/S      2:0 (0:0)

Branky: 66. Havlásek, 72. Černý

ŽK: 14. Kršák, 38. Vítámvás, 46. Huška, 60. Kugler, 63. Malata – 61. Bureš, 87. Trojánek

ČK: 52. Kršák

Rozhodčí: Gasnárek – Sedláček, Mayer

Diváci: 210

Rosice: Zádrapa – Kršák, Huška, Drbal, Šíp – Kugler, Havlásek (87. Vaněk) – Černý (77. Novotný), Selinger, Vítámvás – Malata (K)

Žďár: Jícha – Štursa, Veselý, Wasserbauer, Vomela (K) – Bureš, Jurnečka, Nedvěd, Trojánek (87. Russ), Mašek – Vopršal

Na úvod sezony bylo v Rosicích k vidění dramatické utkání dvou rozdílných poločasů, ve kterém domácí, i přes čtyřicetiminutové oslabení, zcela zaslouženě zvítězili. V prvním poločase nevycházely domácím hráčům přihrávky, většina míčů se odrážela k hráčům hostí a ti si i díky lepší kombinaci vytvářeli územní převahu. Přesto byl na šance mírně lepší Slovan. Poprvé trefil branku až v 16´ domácí Sellinger, který zamířil z hranice 16 k pravé tyči a Jícha musel na zem, aby vytěsnil míč mimo branku. V 19´ založil nebezpečný útok hostí domácí Kršák, když špatnou zpětnou přihrávkou z poloviny hřiště “našel” hostujícího Vopršala, ten pronikl po levé straně do 16 Slovanu a s jeho střelou mířící k zadní tyči branky měl Zádrapa plné ruce práce. Ve 45´ po centru Černého z pravé strany nebezpečně hlavičkoval v 16 Žďáru Malata, míč však mířil přímo nad Jíchu, který jej vyrazil.

Do druhého poločasu vstoupili domácí náporem, ze kterého vytěžili 2 nebezpečné střely a několik rohů. Tlak Slovanu však ukončilo v 52´ vyloučení Kršáka, který doplatil na dnešní “předsevzetí” rozhodčího udělit Slovanu co nejvíc žlutých karet. Od tohoto okamžiku bylo utkání značně nervózní, a to i díky několika dalším nepřesným rozhodnutím rozhodčího. Hned v následující minutě vystřelil nebezpečně z hranice 16 Slovanu Jurnečka a jeho technická střela těsně minula levý horní roh branky. V dalším průběhu utkání však hráči Žďáru přesilovku nevyužili, když si přes pozornou obranu Slovanu nedokázali vypracovat žádnou nebezpečnou šanci. Oproti tomu se v 66´, po rohu domácích z pravé strany, dostal v 16 Žďáru míč po několika hlavičkách a odrazech k Havláskovi, ten si jej navedl do volného prostoru na levé straně 16 a přesnou střelou k bližší tyči otevřel skóre utkání – 1:0. Žďár otevřel obranu a Slovan toho využíval k rychlým protiútokům. Při jednom z nich v 69´ zakončil nadějnou akci střelou z hranice 16 Šíp, míč však prolétl těsně nad brankou. Pojistku na zasloužené vítězství vstřelil v 72´ Černý. Šíp se u levé postranní čáry vrátil až od brankové čáry Žďáru k polovině hřiště, přihrál Kuglerovi, ten vysunul za obranu hostí Černého, který pronikl do 16 a po uvolnění prostřelil Jíchu, opět podél bližší tyče – 2:0. I ve zbytku zápasu se obraz hry nezměnil. Hosté si i přes početní převahu vypracovali pouze několik rohů bez vážnější šance a ani domácí již nedotáhli žádný z protiútoků k zakončení.

Ve druhém kole zajíždějí fotbalisté Slovanu na půdu nováčka z Holešova. Utkání se hraje v sobotu 13. srpna od 17:00.

1  kolo výsledek TITULKA

Kategorie: A tým