“A” tým veze z Kroměříže cenný bod za remízu 2:2

V prvním mistrovském utkání nové sezóny Fortuna MSFL remizovali fotbalisté “A” týmu Slovanu na půdě Kroměříže 2:2. Domácí šli v zápase dvakrát do vedení, rosičtí ale dokázali díky Zezulovi a Filovi pokaždé odpovědět a tak utkání skončilo dělbou bodů.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Slovan Rosice      2:2 (1:1)

Branky: 19. a 64. Kovář – 36. Zezula, 67. Fila

ŽK: Červenka, Matoušek, Kovář – Pazourek, Novák, Černý

Rozhodčí: Zaoral – Silný, Hubený

Diváků: 276

Kroměříž: Kofroň (46. Dostál) – Machálek, Zavadil, Tiahlo, Matoušek (K) – Plecitý (69. Votava), Pančochář (78. Fládr), Cupák, Červenka (90. Mlčoch) – Masař (73. Vyhlíd), Kovář

Rosice: Zádrapa – Minárčik (61. Praks), Zezula, Drbal (K), Vítámvás – Selinger, Koláčný (77. Kugler) – Černý, Novák, Pazourek (61. Dobrovodský) – Fila (79. Malata)

Ve 3. minutě zahráli domácí rohový kop a Machálkův volej proletěl metr vedle pravé tyče. V 19. minutě odcentroval z levé strany Červenka a Kovář přesně umístěnou hlavičkou poslal míč ke vzdálenější tyči – 1:0. Rosičtí mohli odpovědět ve 23. minutě, kdy Selinger našel přesným pasem za obranu nabíhajícího Pazourka, ten však branku Kofroně přestřelil. Ve 35. minutě centroval zprava Černý, Minárčikovu hlavičku na přední tyči domácí obrana odvrátila. Minutu na to zahrával Černý po faulu na Koláčného přímý kop z nebezpečné pozice, jeho centr sice Kofroň dokázal vyrazit, proti dorážce Zezuly už byl ale bezmocný – 1:1.

Domácí mohli jít znovu do vedení v 57. minutě, kdy centr z pravé strany přilétl k osamocenému Červenkovi, toho však vynikajícím zákrokem vychytal na brankové čáře Zádrapa. V 64. minutě skončila nepovedená střela domácích na kopačkách Kováře, který se uvnitř šestnáctky s míčem otočil a následně jej poslal přesně k pravé tyči – 1:1. Rosičtí odpověděli téměř okamžitě. Černého přímý kop vyboxoval střídající Dostál pouze ke Koláčnému, který jej pohotově poslal zpět na branku domácích a Fila šikovnou tečí vyrovnal – 2:2. V 80. minutě se na velkém vápně hostů uvolnil Votava, jeho tvrdou střelu Zápdrapa vyrazil. V 89. minutě mohl strhnout výhru na stranu Slovanu Dobrovodský, jeho střela z těžké pozice ale postrádala větší přesnost.

V sobotu budou fotbalisté “A” týmu hostit FC Velké Meziříčí. Výkop utkání je v 16:30.

Kategorie: A tým