O Pohár města Rosice: Mladší přípravka “A” získala bronz

V sobotu 7. května se na stadionu Slovanu uskutečnil 5. ročník turnaje mladších přípravek O Pohár města Rosice. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů z Jihomoravského kraje a kraje Vysočina a během slunečného dne byla k vidění celá řada krásných a napínavých utkání, včetně těch o stupně vítězů.

Náš klub měl na turnaji dvojí zastoupení – mladší přípravku “A” i “B”. Kluci z mladší přípravky “A” sice nevstoupili do turnaje nejlépe, když v úvodním utkání základní skupiny podlehli Kohoutovicím 4:1. Další čtyři utkání však po výborných výkonech vyhráli, včetně toho nejdůležitejšího se Zbrojovkou Brno a čekal je tak boj třetí místo. V něm se utkali s Velkým Meziříčím a když zápas dospěl do nerozhodného konce, musely o vítězi rozhodnout penalty. V nich byli úspěšnější rosičtí a získali tak pohár za 3. místo a bronzové medaile. Mladší přípravka “B” skončila v základní skupině s bilancí jedné výhry a čtyř proher na pátém místě a tak se s Obřanami utkala o konečné deváté a desáté místo. Utkání strhli rosičtí na svoji stranu v poslední minutě a obsadili tak velmi pěkné 9. místo.

Vítězem turnaje se po napínavém finálovém utkání staly nakonec Ivančice, které porazily Kohoutovice těsně 4:3. Nejlepším střelcem turnaje se s 13 brankami stal Jakub Sedláček z Ivančic, nejlepším brankářem byl zvolen Filip Richter z Kohoutovic a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen rosický Albert Mezník.

Zápasy Slovanu Rosice:

Skupina “A”:

Slovan Rosice “A” – Tatran Kohoutovice      1:4 (Dobšík)
Slovan Rosice “A” – SK Obřany      3:1 (Mezník 3)
Slovan Rosice “A” – FK Podolí      3:0 (Mutina 2, Dobšík)
Slovan Rosice “A” – Sokol Březník      9:1 (Mezník 4, Dobšík 3, Neruda, Brunclík M.)
Slovan Rosice “A” – Zbrojovka Brno      5:3 (Mezník 5)

Skupina “B”:

Slovan Rosice “B” – FC Ivančice      1:13 (Živný)
Slovan Rosice “B” – Sparta Brno      0:9
Slovan Rosice “B” – SK Tuřany      2:1 (Živný, Nevřivý)
Slovan Rosice “B” – Svratka Brno      0:10
Slovan Rosice “B” – FC Velké Meziříčí      0:17

Utkání o 9. – 10. místo:

Slovan Rosice “B” – SK Obřany      1:0 (Živný)

Utkání o 3. – 4. místo:

Slovan Rosice “A” – FC Velké Meziříčí      1:1, 3:2 pp (Mutina)

Konečné pořadí týmů: